Letnie wycieczki i degustacje wina w Toskanii

Są dwa wspaniałe okresy na wycieczki winiarskie w Toskanii: wiosna i jesień. Chociaż nadal będziesz miał trochę tłumów, pogoda jest bardziej przyjemna w miesiącach wiosennych i jesiennych. W lecie jest gorąco, ale nadal można sobie poradzić. A jesienią, tłumy są znacznie mniejsze i będziesz miał większy wybór.

Dianella

Degustacje wina w Dianella Winery są dostępne siedem dni w tygodniu, od 10 rano do 5 po południu. Winiarnia oferuje zakwaterowanie i inne atrakcje dla gości. Wina są starzone w drewnianych barriques i przechodzą długi proces fermentacji. Sommelier Livia Belardelli będzie pod ręką, aby poprowadzić Cię przez degustacje. Wina produkowane są z winogron Vermentino. Wina te dostarczą Państwu aromatu białych kwiatów i ziół. Wina są sparowane z tradycyjnymi toskańskimi potrawami.

Po degustacji wina można odwiedzić sklepik winnicy i zakupić lokalne produkty, takie jak oliwa z oliwek i dżemy. Dostępne są również kosmetyki wzbogacone o winogronowe antyoksydanty. Degustacja wina w Dianelli to jeden z najlepszych sposobów na doświadczenie win Chianti w naturalnym otoczeniu. Nagrodzone wina należą do najlepszych w regionie. Będziesz miał okazję spróbować co najmniej osiem odmian Chianti, w tym niektóre z najbardziej znanych.

Querceto

Winnica Castello di Querceto to rodzinna, organiczna winnica położona w pobliżu regionu winiarskiego Chianti Classico w Toskanii. Jej właścicielami są super Toskańczyk Jacopo Di Battista i Amerykanka Mary Shea. Posiadłość oferuje także komfortowe apartamenty i mieszkania w toskańskim stylu. Mogą one pomieścić do 40 osób, co czyni je doskonałym wyborem na wesele lub kameralny ślub docelowy.

Querceto jest domem dla jednych z najlepszych win w Toskanii, w tym znanego na całym świecie Chianti Classico. Winiarnia oferuje również degustacje win z przewodnikiem oraz lekcje gotowania z szefem kuchni Laurą Di Battista.

Torre a Cona

Torre a Cona to posiadłość na południowy zachód od Florencji, która jest pełna tradycji i historii. Jest własnością Counti Rossi di Montelera i jest idealnym miejscem na wakacje na wsi. Typowa toskańska posiadłość, położona jest na falujących wzgórzach.

Jeśli chciałbyś zobaczyć jak produkowane są wina z Toskanii, Torre a Cona jest miejscem dla Ciebie. Ten piękny toskański ośrodek jest otoczony przez zielone winnice i drzewa oliwne. Posiadłość oferuje wycieczki i degustacje swojego wina i innych produktów. Możliwe jest również zwiedzanie starej piwnicy winnej, która jest częścią posiadłości.

Posiadłość jest znana ze swoich starannie pozyskanych win. Goście mogą wybierać spośród trzech różnych doświadczeń związanych z degustacją wina, w tym zwiedzanie piwnic winnych i degustacje szlachetnych win.

Podere Li Ripi

Podere Li Ripi to butikowa winiarnia w Montalcino, która skupia się na zrównoważonych praktykach rolniczych. Odwiedzający mogą wybrać się na wycieczkę po biodynamicznych winnicach lub spędzić dzień w ogrodzie i dowiedzieć się o toskańskim rolnictwie. Ogród oferuje wiele interaktywnych zajęć dla rodzin i grup, a goście mogą również karmić zwierzęta hodowlane.

Podere Li Ripi to winnica, która rozpoczęła działalność jako małe gospodarstwo pasterskie w latach 80-tych. Marzeniem Francesco Illy było zbudowanie zrównoważonej, zdrowej i społecznie pozytywnej winnicy na toskańskiej wsi. Winnice znajdują się w Val d’Orcia i wykorzystują praktyki organiczne do uprawy winogron na swoje wina.

Bolgheri Green

Miasto Bolgheri w Toskanii jest znane na całym świecie z win typu Super Tuscan, w tym Ornellaia i Sassicaia. Jego wina zyskały reputację przełomowych i rewolucyjnych i należą do najlepszych na świecie. W ostatnich latach miasto zmieniło swoją reputację, z bagnistej ziemi na ekscytujący region winiarski.

Obszar winiarski Bolgheri znajduje się między lądem a morzem i jest domem dla niektórych z największych włoskich nazwisk w branży winiarskiej. Michele Satta, Tenuta Argentiera i Tua Rita są jednymi z wielu słynnych posiadłości w tym obszarze. Miasto jest również domem dla 11-wiecznego zamku rodziny Gherardesca.

Odwiedzający mogą cieszyć się dniem na toskańskiej wsi, jednocześnie poznając toskańskie wina i ich historię. Wycieczka obejmuje dwie degustacje, lunch dla smakoszy i prywatne zwiedzanie dwóch butikowych winiarni. Wycieczkę zakończy wizyta w miejskiej restauracji La Pineta wyróżnionej gwiazdką Michelin, która słynie z dań z owoców morza.

Val di Tor

Wycieczki i degustacje wina Val di Tor to świetny sposób na poznanie różnych rodzajów toskańskiego wina. Wycieczki te zapewniają transport w obie strony z Florencji oraz zwiedzanie winnic. Skosztujesz różnych odmian wina i dowiesz się o procesie produkcji. Niektóre wycieczki obejmują również zwiedzanie zakładów produkujących oliwę z oliwek.

Toskania to bogaty w różnorodność region z wybrzeżami, średniowiecznymi miastami, winnicami i miejscem narodzin renesansu. Stolica regionu, Florencja, szczyci się bogatym programem artystycznym i kulturalnym. Podczas pobytu w Florencji czeka na Ciebie wiele atrakcji zarówno w domu, jak i na zewnątrz.

Montalcino

Będąc tego lata w Toskanii, warto rozważyć wizytę w Montalcino. To urocze miasteczko znajduje się w południowej części regionu, w pobliżu Sieny, na zachodnim skraju Val d’Orcia. Ze Sieny można dojechać do Montalcino w około godzinę. Miasto otrzymuje swoją nazwę od łacińskiego mons ilcinus, co oznacza „góra dębu ostrolistnego”. Miasto najlepiej odwiedzać wiosną i latem, kiedy pogoda jest wystarczająco ciepła, aby cieszyć się jego winnicami.

Dla tych, którzy kochają wino, Montalcino oferuje kilka różnych opcji wycieczek i degustacji. Typowa wycieczka obejmuje odwiedzenie trzech różnych posiadłości winiarskich. Pozwala to na spotkanie z producentami i poznanie różnych etapów produkcji wina. Wycieczka obejmuje również degustację wina pod opieką nauczyciela. Będą Państwo mieli okazję spróbować różnych potraw, które pasują do różnych odmian wina. Po zwiedzaniu można się zrelaksować w restauracji lub na tarasie winiarni.

Montepulciano

Jeśli jesteś zainteresowany degustacją win z Montepulciano, możesz wybrać się na wycieczkę po miejskich winiarniach. W mieście znajduje się kilka butikowych winiarni, a wiele z nich jest prowadzonych przez rodzinę. Dowiesz się o historii tego obszaru i różnych odmianach winogron, które są tam produkowane. Będziesz mógł również spróbować niektórych z nagradzanych w mieście win i spróbować trochę jedzenia.

Wycieczki po Montepulciano są idealne dla koneserów czerwonego wina. Wycieczki prowadzą przez historyczne piwnice winne i malownicze posiadłości, gdzie można spróbować słynnego na całym świecie Vino Nobile.

Chianti Classico

Jeśli szukasz wycieczek i degustacji wina Chianti Classico, to dobrze trafiłeś. Region ten posiada piękne winnice, a tutejsze winnice są przyjazne i gościnne. Znajdziesz tu również jedne z najlepszych restauracji i romantycznych hoteli w kraju. Plus, dostaniesz z pierwszej ręki doświadczenie lokalnego uroku. Dla tych z was, którzy nie chcą podróżować do regionu samochodem, istnieją loty do Florencji. Pamiętaj jednak, że Florencja nie jest dużym miastem, a tamtejsze lotnisko nie obsługuje wielu lotów międzynarodowych.

Jedną z najstarszych winiarni Chianti Classico jest Castello di Brolio, która jest chyba najstarszą winiarnią we Włoszech. Ta posiadłość była odpowiedzialna za sformułowanie mieszanki winogron, która później stała się winem Chianti Classico, którym będziesz się cieszyć. Wycieczki obejmują zwiedzanie średniowiecznego zamku, kaplicy i tarasu widokowego, a także degustację najsłynniejszego w regionie wina Chianti Classico.

Brunello

Jeśli jesteś entuzjastą wina, prawdopodobnie rozważałeś udział w wycieczkach i degustacjach wina Brunello w Toskanii we Włoszech. Wycieczki te są nie tylko edukacyjne, ale także zabawne. Dają one możliwość spróbowania jednych z najlepszych na świecie Brunello. Oprócz samego wina, wycieczki te są doskonałym sposobem na poznanie żywności i kultury regionu.

Większość wycieczek po Brunello rozpoczyna się od wizyty w małej winnicy, gdzie goście mogą spacerować wśród winnic i zwiedzać piwnice. Mogą cieszyć się wstępną degustacją znanego na całym świecie wina Brunello przed kontynuacją do położonego na wzgórzu miasta Montalcino, od którego region wziął swoją nazwę.

Podobne tematy