Gdzie zaparkować w San Gimignano

Jeśli planujesz jednodniową wycieczkę do San Gimignano, będziesz chciał wiedzieć, gdzie zaparkować. Istnieje kilka opcji, od Piazza della Cisterna do Collegiata di Santa Maria Assunta. Ponadto, możesz zatrzymać się w pobliskiej Sienie i cieszyć się degustacją wina. Koszt parkowania w San Gimignano wynosi od 1,50 do 2,50 EUR za godzinę.

Piazza della Cisterna

Piazza della Cisterna to uroczy plac znajdujący się w San Gimignano we Włoszech. Został on zbudowany w okresie Duecento w miejscu dawnego średniowiecznego placu. Plac ten był pierwotnie centrum obywatelskim i rynkowym. Plac wziął swoją nazwę od trawertynowej cysterny i był również znany jako Piazza della Taverne lub Piazza dell’Albero.

Piazza della Cisterna znajduje się u zbiegu dwóch głównych ulic. Ta tętniąca życiem okolica jest doskonałym miejscem na przerwę i skosztowanie lodów. Na placu i wokół niego znajduje się wiele zabytkowych budynków, w tym słynne wieże.

Piazza della Cisterna to trójkątny plac otoczony domami. Ma lekkie naturalne nachylenie i jest połączony z Piazza del Duomo szerokim otwartym przejściem. Oprócz cysterny, plac otoczony jest domami pochodzącymi z epoki średniowiecza.

Na piazza często odbywają się festiwale i targi, które honorują lokalnych świętych. Jest to serce starego miasta i znajduje się w odległości krótkiego spaceru od innych głównych atrakcji. Piazza della Cisterna jest również miejscem różnych wydarzeń muzycznych i kulturalnych.

Piazza della Cisterna to trójkątny plac otoczony domami i pałacami. Piazza jest dawnym skrzyżowaniem dróg. Pierwotnie pełnił funkcję publicznego targowiska. W XIV wieku został przykryty ośmiokątną platformą.

Collegiata di Santa Maria Assunta

Piazza della Cisterna to duży plac położony w pobliżu Duomo, na którym znajduje się Collegiata di Santa Maria Assunt. Duomo jest również znany jako Wielka Wieża i jest najwyższym budynkiem w San Gimignano. Piazza jest zwykle tętniący życiem sprzedawców i ludzi podczas dni targowych.

Centrum San Gimignano nie jest duże, ale otacza je dobrze zachowany mur miejski i pięć bram prowadzących do centrum miasta. Centrum można łatwo zwiedzić pieszo, zatrzymując się w małych sklepach specjalistycznych i kawiarniach. Można tu również znaleźć małe galerie sztuki i muzea. Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem przeszłości miasta, koniecznie odwiedź Muzeum San Gimignano 1300.

W San Gimignano jest kilka miejsc do parkowania. Główny parking znajduje się na południowym krańcu miasta. Można zaparkować za darmo lub zapłacić 1,50 EUR za godzinę. Jest to wygodne miejsce do parkowania i jest łatwo dostępne.

W San Gimignano znajduje się kilka starych kościołów. Jednym z najstarszych kościołów w mieście jest Collegiata di Santa Maria Assunta, która pochodzi z XI wieku. W jego wnętrzu znajdują się obrazy znanych włoskich artystów.

W centrum miasta znajduje się kilka placów. Piazza della Cisterna jest jednym z centralnych placów miasta. Na tym średniowiecznym placu znajduje się malownicza fontanna i przytulne kawiarenki. Jest to również miejsce, w którym odbywa się cotygodniowy targ. Na Piazza della Cisterna odbywają się różne targi i festiwale.

W centrum miasta można również zwiedzić katedrę. Bilet łączony pozwoli Ci wejść na Torre Grossa i Collegiata di Santa Maria Assunta. Podczas spaceru po centrum miasta nie zapomnijcie poświęcić czasu na podziwianie zabytkowych budynków. Oprócz Duomo, inne atrakcje San Gimignano to Collegiata di Santa Maria Assunta. Jest ona wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i posiada bogatą kolekcję renesansowych fresków.

Kościół Sant’Agostino jest również obowiązkowym punktem podczas wizyty w tym toskańskim mieście. Alternatywnie, można odwiedzić kościół San Francesco i katedrę Santa Maria Assunta. Możesz również zwiedzić średniowieczne miasto Volterra i wędrować po malowniczym Colle di Val d’Elsa.

P1 Giubileo

P1 Giubileo to jedna z najtańszych taksówek w San Gimignano, kosztuje 1,50 EUR za godzinę. Zniżki są dostępne, jeśli zarezerwujesz na więcej niż jeden dzień. Inne opcje to P2 Montemaggio, przed południową bramą Porta San Giovanni i P3 Bagnaia Superiore, przed północno-wschodnią bramą Porta San Jacopo.

San Gimignano znane jest również ze swoich win. Vernaccia di San Gimignano to jedno z pierwszych włoskich win, które otrzymało certyfikat DOCG. Oznacza to, że musi ono zawierać minimum 85 procent Vernaccia. Odwiedzenie Vernaccia di San Gimignano Wine Experience w Rocca to świetny sposób na spróbowanie różnych win z San Gimignano. Miasto jest domem dla ponad 60 winiarni i oferują one szereg opcji degustacyjnych dla odwiedzających.

San Gimignano posiada kilka muzeów. Jest tu muzeum poświęcone torturom i karze śmierci, a także muzeum poświęcone kulturze etruskiej. Można również odwiedzić muzeum poświęcone sztuce San Gimignano.

Parkowanie w San Gimignano jest łatwe – wokół miasta zlokalizowane są parkingi. Jednak w szczycie sezonu turystycznego, parkingi te mogą być pełne. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli odwiedzasz południową część miasta. Najbliższe parkingi to P1 Giubileo i P2 Montemaggio.

Na szczycie wieży P1 Giubileo, można uzyskać spektakularny widok na otaczający krajobraz. Wieża została zbudowana w sierpniu 1300 roku i ma 54 metry wysokości. Jest otwarta dla publiczności i znajduje się obok ratusza. Do pokonania jest ponad 200 schodów, ale widoki z góry są tego warte. Aby uzyskać najlepsze widoki, zaplanuj swoją wizytę na późne popołudnie.

P1 Giubileo to świetny wybór, jeśli szukasz wyjątkowych wakacji w San Gimignano. P1 Giubileo oferuje szeroki zakres zakwaterowania, w tym luksusowe apartamenty. Jego zabytkowe budynki i wyjątkowa atmosfera sprawią, że Twoja podróż będzie niezapomniana.

Villa Alba

Villa Alba to willa w stylu Art Nouveau, położona przy starożytnej Via Francigena. Jej doskonała lokalizacja sprawia, że Goście mogą z łatwością dotrzeć do głównych atrakcji San Gimignano. Obiekt otoczony jest również bujnym włoskim ogrodem, w którym znajduje się basen, wanna z hydromasażem i pergola.

Na terenie obiektu znajduje się również restauracja i winnica. Początki winnicy sięgają 1245 roku. Papież wysłał kiedyś brata Giovanniego do Chin z rzadkimi toskańskimi podkładkami winorośli. Villa Alba położona jest na wzgórzu i roztacza się z niej urzekający widok na Park Naturalny Val d’Orcia. Dysponuje on również przestronną kuchnią na otwartym planie oraz oddzielnymi pomieszczeniami dla gości. Ponadto we wszystkich sypialniach znajdują się telewizory LCD z płaskim ekranem.

Główny dom Villa Alba to czteropokojowy dom na dwóch poziomach z wygodnymi antycznymi meblami i stołem jadalnym. Na głównym piętrze znajduje się główna sypialnia z łazienką i garderobą. Na pierwszym piętrze goście mogą zrelaksować się w przestronnym salonie lub w jadalni. Oddzielny aneks mieści dwie osoby i ma 37 metrów kwadratowych/400 stóp kwadratowych. Dla dzieci jest też łóżeczko dziecięce i krzesełko do karmienia.

Willa jest otoczona winnicami i wzgórzami i ma wspaniałe widoki na wioskę na wzgórzu. Prywatny basen znajduje się na jednym z tarasów. Jest tu również piękny ogród i trawniki. W obiekcie znajduje się również przestronny, charakterystyczny pokój funkcyjny.

Podobne tematy