Degustacja wina w Chianti

Jeśli chcesz doświadczyć degustacji wina w Chianti, możesz odwiedzić jedną z kilku winiarni znajdujących się w okolicy. Najlepszym sposobem na zaplanowanie wycieczki jest bezpośredni kontakt z każdą winiarnią i zapytanie o godziny degustacji. Niektóre winnice organizują wycieczki przez cały dzień, podczas gdy inne oferują tylko popołudniowe wycieczki. Może to być frustrujące, jeśli chcesz wziąć udział w degustacji wina późnym wieczorem.

Castello di Vicchiomaggio

Odwiedzając Chianti Classico nie można pominąć zamku Vicchiomaggio. Usytuowany na szczycie wzgórza, zapewnia niezrównane widoki na dolinę Chianti. Zamek ten oferuje szereg doświadczeń związanych z degustacją wina, które są zarówno edukacyjne, jak i niezapomniane.

Położona między Sieną a Florencją, 140-hektarowa posiadłość produkuje szeroki wybór doskonałych win Chianti Classico. Goście mogą również cieszyć się posiłkiem w toskańskim stylu w Castello di Vicchiomaggio. Castello jest idealnym miejscem na następne toskańskie wakacje. Oferuje również wyjątkową scenerię dla ślubu docelowego! Wizyta w tym historycznym miejscu z pewnością sprawi, że dzień ślubu będzie niezapomniany!

Posiadłość Castello di Vicchiomaggio przyjmuje gości od 1256 roku i jest położona w pięknej toskańskiej krainie. Wycieczka po Chianti Wine Tour w posiadłości obejmuje degustację win, zwiedzanie winnicy oraz degustację świeżych warzyw i ziół z ogrodu. Możesz również wziąć udział w ekskluzywnej lekcji degustacji wina. Jeśli wolisz bardziej intymne doświadczenia, możesz również zdecydować się na prywatną wycieczkę po winnicy.

Posiadłość winiarska Castello di Vicchiomaggio to historyczny zamek na wzgórzu. Na terenie posiadłości znajduje się około 140 hektarów winnic i gajów oliwnych. Na terenie posiadłości znajduje się również park i restauracja. Goście doświadczą zwiedzania historycznych piwnic i nagradzanych win. Mogą również dowiedzieć się o rodzimych winogronach, takich jak Canaiolo i Colorino. Po zwiedzaniu można zjeść lunch w restauracji w posiadłości lub skosztować kolacji z winem.

Le Cantine di Greve in Chianti

Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz doświadczyć prawdziwego wina Chianti, to nie szukaj dalej niż Le Cantine di Greve w starym centrum miasta Greve in Chianti. Jest to dawna winiarnia jednego z największych producentów w regionie, a obecnie oferuje ponad 1000 etykiet z całych Włoch. Wina tu dostępne są od najlepszych Super Toscanów po najmniejsze winnice. Le Cantine oferuje również system winiarski Enomatic, który serwuje wino bezpośrednio z butelki do Twojego kieliszka.

Doskonałą degustację wina można przeżyć w Greve in Chianti, które jest wypełnione małymi winiarniami i gospodarstwami. Ta urocza mała wioska otoczona jest falującymi wzgórzami pokrytymi winnicami i gajami oliwnymi. Prawie każdy sklep w miasteczku ma coś związanego z winem, w tym muzeum, w którym można dowiedzieć się więcej o lokalnej winnicy.

Innym świetnym sposobem na poznanie historii Greve jest wizyta w Castello di Verrazzano, które było domem dla pierwszego Europejczyka, który wpłynął do portu w Nowym Jorku w 1524 roku. Winiarnia oferuje również degustacje wina i wycieczki po swoich piwnicach. Można również odwiedzić Panzano, największe miasto w regionie. Miasto ma doskonały stek florencki i jest znane jako świetne miejsce do zobaczenia Boskiej Komedii Dantego.

Solatione

Posiadłość Solatione położona jest w sercu Chianti Classico, na wzgórzu o wysokości 450 metrów nad poziomem morza. Zajmuje 14 hektarów ziemi, z czego sześć hektarów obsadzonych jest winoroślą. Jej gleba to w 65% Alberese, rodzaj gleby bogatej w skały wapienne. To pomaga wzmocnić strukturę wina. Nadaje również winom drugorzędne aromaty i kolor.

Winiarnia Solatione jest firmą rodzinną. Została założona w latach 70. przez Renato Giachi, miłośnika wina. To małe gospodarstwo jest nadal rodzinne i prowadzone przez dzieci Giachiego, Francescę i Fabio. Rodzinne wino znane jest z bogatego charakteru i doskonałej jakości.

Wino pochodzi z winogron Sangiovese i jest produkowane w dwóch głównych obszarach Chianti: strefie winiarskiej Chianti Classico i strefie winiarskiej Montalcino. Oba regiony winiarskie znane są z produkcji rzemieślniczej. Strefa Winiarska Chianti Classico jest najwyżej produkującym obszarem w regionie Chianti.

Wizyta w winnicy Solatione to wspaniałe doświadczenie. Niezależnie od tego, czy wolisz wino, czy włoskie jedzenie, na pewno będziesz miał niezapomniane wrażenia w tej winnicy. Wycieczka obejmuje prywatny autobus, kierowcę i edukacyjnego eksperta od wina. Sceneria była przepiękna, a wino doskonałe.

Castello di Meleto

Castello di Meleto to piękny zamek w sercu Chianti. Pochodzi z XIII wieku i był niegdyś opactwem benedyktyńskim. Później stał się własnością rodziny Ricasoli. Jego cylindryczna wieża służyła niegdyś do ochrony przed ostrzałem artyleryjskim, a także posiada XVIII-wieczny teatr. Położony jest pomiędzy Florencją a Sieną i wychodzi na dolinę Chianti. Otoczony jest malowniczymi wzgórzami i znajduje się w nim piękne ogrody różane oraz panoramiczne widoki.

W posiadłości Castello di Meleto znajduje się ponad tysiąc winnic i ziem. W zamkowych winnicach od wieków uprawia się winogrona Sangiovese del Chianti. Odwiedzający mogą zwiedzać posiadłość i degustować wytwarzane tam wino. Można też zjeść pyszny lunch w restauracji winnicy.

Winnice posiadłości zajmują dwieście pięćdziesiąt akrów, z czego około 300 akrów przeznaczonych jest na uprawę winogron. W posiadłości uprawia się Sangiovese, Merlot i Cabernet. Vermentino, biała odmiana winogron uprawiana w Toskanii, jest również uprawiana tutaj. Gleba jest kredowa, z dużą ilością naturalnych aromatów.

Antinori Tuscan estates

Chianti Antinori Tuscan estates oferuje różnorodne wycieczki i degustacje ich szlachetnego wina. Ta inspirowana architekturą winiarnia doskonale wtapia się w toskańskie wzgórza i oferuje różnorodne wycieczki po piwnicy. Wycieczka obejmuje degustację, można również odwiedzić ich winnice i dowiedzieć się więcej o procesie produkcji.

Posiadłość Antinori, która jest w rodzinie od 1385 roku, znajduje się około 25 minut poza Florencją. Znajduje się w pobliżu autostrady SR 2 i jest również 30 minut od Sieny. Podróżni mogą polecieć do Florencji wieloma liniami lotniczymi, w tym Alitalia, Lufthana i Air Berlin.

Wycieczka obejmuje wizytę w muzeum, winiarni i degustacje trzech win Antinori. Ta wycieczka jest zaprojektowana, aby zapewnić wgląd w historię rodziny i jej pasję do tworzenia najlepszych win. Będziesz miał również okazję dowiedzieć się więcej o ich innowacyjnej architekturze.

W Muzeum Antinori znajduje się wiele ciekawych artefaktów i eksponatów. Jednym z nich jest masywna podwójna prasa do wina zaprojektowana przez Leonarda Da Vinci. Inne eksponaty to klasyczne obrazy i biblioteka winiarska.

Podobne tematy