Odwiedź Torre Del Mangia w Sienie, Włochy

Jeśli szukasz ciekawego zajęcia podczas pobytu w Sienie, spróbuj odwiedzić Torre del Mangia na głównym placu miasta. Wieża ma trzysta trzydzieści cztery stopy wysokości i była kiedyś najwyższą świecką dzwonnicą we Włoszech. Jest ona tej samej wysokości co Katedra w Sienie. Odwiedzający mogą wspiąć się po 400 spiralnych schodach na szczyt, a widoki są niesamowite.

Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO

Piazza del Campo i Torre del Mangia są wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Piazza del Campo to plac w kształcie muszli w sercu Sieny. Jest to również miejsce, gdzie można zobaczyć 102-metrową Torre del Mangia, jedną z najsłynniejszych rezydencji w stylu gotyckim. Ze szczytu można podziwiać zachwycające widoki na miasto, m.in. na katedrę.

Torre del Mangia to ikoniczny punkt orientacyjny w Sienie, będący symbolem władzy świeckiej i religijnej. Jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i zainspirowała podobne struktury w Anglii, Hiszpanii i USA.

Oprócz Torre del Mangia, w mieście znajdują się również cztery inne obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Należą do nich Piazza del Campo, Katedra oraz obszar Val d’Orcia. Jeśli masz czas, możesz wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem po mieście i jego historycznym centrum, a także po obszarze Val d’Orcia. Po wycieczce z przewodnikiem, będziesz w stanie docenić wyjątkowy średniowieczny krajobraz miasta. Będąc tam, pamiętaj, aby złapać Palio, słynny wyścig konny.

Historyczne centrum miasta jest ograniczone przez starożytne mury. Zostały one zbudowane między XIV a XVI wiekiem i wyznaczają kontury trzech wzgórz. Dziś nadal zawierają wiele oryginalnych elementów, takich jak bastiony i wieże. Obszar ten posiada również sieć dróg i terenów zielonych, które są połączone z planem urbanistycznym miasta.

Werona to malownicze miasto położone 120 km na zachód od Wenecji i 170 km na wschód od Mediolanu. Było rywalem Florencji, a obecnie znane jest z wyjątkowo zachowanego średniowiecznego centrum. Jest to również miejsce wyścigu konnego Palio, corocznego festiwalu, oraz wieży Mangia, która ma 87 metrów wysokości i jest zwieńczona masywnym dzwonem.

Siena’s Piazza del Campo

Jednym z najbardziej uderzających budynków Sieny jest Torre del Mangia, smukła wieża, która dominuje nad Piazza del Campo. Stojąc na pochyłym terenie, wieża odzwierciedla średniowieczną historię miasta. Została zbudowana w 1349 roku i posiada podłogę z mozaiki trawertynowej. Została zbudowana nad starożytnym rynkiem, który prawdopodobnie był pochodzenia etruskiego. Nie ma jednak dowodów na istnienie rzymskiego forum w Sienie, a miasto nie było znacząco zaludnione w czasach Rzymian. Trawertynowy bruk podzielony jest na dziewięć klinów i ma wyraźnie zaznaczone nachylenie. Jego projekt jest inspirowany przez Komitet Dziewięciu, który rządził Sieną przez 70 lat

Kolejnym obowiązkowym punktem zwiedzania w Sienie jest Katedra. Jest to religijne i obywatelskie serce miasta, które jest pełne skarbów sztuki. Cappella Chigi Berniniego została ukończona w 1659 roku, natomiast freskowana Libreria Piccolomini została ukończona w 1507 roku. 59 marmurowych paneli w katedrze zostało stworzonych w latach 1372-1547 przez najlepszych artystów ze Sieny.

Innym ciekawym zabytkowym budynkiem w Sienie jest Palazzo Pubblico. Ten publiczny budynek posiada mury w stylu gotyckim. We wnętrzu budynku znajduje się również fresk Ołtarza, który został tu przeniesiony ze starego Ołtarza. Torre del Mangia jest widoczna z wielu punktów w Sienie i oferuje zapierające dech w piersiach widoki na okolicę.

Innym godnym uwagi budynkiem na Piazza w Sienie jest Basilica di San Domenico, duży kościół dominikański z początku XIII wieku. W okresie średniowiecza Siena była popularnym miejscem postoju dla pielgrzymów podążających Via Francigena. Można tu zobaczyć głowę św. Katarzyny, a także dawny dom św.

Wieża Mangia

W Sienie, we Włoszech, Torre del Mangia to wieża, która została zbudowana w latach 1338-1348. Znajduje się ona na Piazza del Campo, obok Palazzo Pubblico. Była to jedna z najwyższych świeckich wież w średniowiecznych Włoszech.

Z wieży rozciąga się wspaniały widok na miasto oraz strome schody, które zaprowadzą Cię na szczyt. Wieża Mangia została zaprojektowana przez sieneńskiego rzeźbiarza Agostino di Giovanni. Znajduje się tam również ogromny dzwon, który został zainstalowany w 1666 roku i poświęcony Mary Assunta.

Wieża Mangia znajduje się na głównym placu i była kiedyś najwyższą świecką dzwonnicą we Włoszech. Stoi na wysokości 334 stóp, czyli mniej więcej tyle samo co Katedra w Sienie. Jej celem było symbolizowanie wyzwolenia miasta spod władzy feudalnej. Jednak obecnie nie można wejść na wieżę.

Jeśli odwiedzasz Sienę na Boże Narodzenie, nie przegap widoku z wieży Mangia. Wieża jest zamknięta w dzień Bożego Narodzenia, ale jest otwarta w Sylwestra. Jeśli odwiedzasz w tym czasie, możesz odwiedzić wieżę między 12.15 a 15.15. Bilety można kupić w kasie biletowej.

Wieża ma 102 metry wysokości i pierwotnie została nazwana na cześć Giovanniego di Balduccio, pierwszego dzwonnika. Na szczyt prowadzi 500-stopniowa wspinaczka. Ze szczytu rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na różowy plac. Możesz również odwiedzić Cappella in the Piazza, która została zbudowana w 1378 roku i przetrwała fajerwerki Palio.

Górna część wieży Mangia została pierwotnie zbudowana w 1338 roku. Wieża została zaprojektowana przez Lippo Memmi, architekta znanego w swoich czasach. Ściany wieży mają grubość trzech metrów. Zegar został zainstalowany w 1360 roku. Wieża posiada również trzy dzwony, z których największy nosi nazwę Sunto.

Muzeum Obywatelskie

Zwiedzając Sienę, można dobrze wykorzystać wolny dzień, odwiedzając Muzeum Obywatelskie w Torre del Mangia. Muzeum nie jest otwarte w dzień Bożego Narodzenia, ale jest otwarte w Sylwestra. Wstęp jest bezpłatny dla dzieci poniżej jedenastego roku życia, dostępne są również bilety rodzinne. Muzeum jest otwarte w większość dni tygodnia, ale jest zamknięte w ważne święta. Muzeum jest otwarte od 10 rano do 16 wieczorem w okresie letnim i od 10 rano do 6 wieczorem w okresie zimowym.

Muzeum Obywatelskie mieści sztukę i artefakty związane z historią miasta. Wewnątrz można zobaczyć freski z czasów „dobrych” i „złych” rządów. Zawiera również piękną loggię, która wychodzi na Piazza del Campo.

Wieża ma 100 metrów wysokości i została zbudowana w XIV wieku. Jej nazwa pochodzi od dzwonnika, który był znany jako Mangiaguadagni. Została zbudowana, aby symbolizować rozdział państwa i kościoła. Ukończenie wieży zajęło 10 lat. Zwieńczona jest wieżą zegarową i znajduje się na Piazza del Campo. Wstęp wynosi 10 euro.

Torre del Mangia to wspaniała wieża w Sienie. Została zbudowana w połowie XIV wieku i była twierdzą dla wielu gubernatorów w mieście. Można się na nią wspiąć, aby podziwiać panoramę Sieny.

Goście mogą również odwiedzić Ratusz, który pochodzi z końca XIII wieku. Choć jest to wciąż działający ratusz, mieści się w nim również Muzeum Obywatelskie Sieny. W środku znajdziemy kilka pięknych fresków. Niestety, niektóre z fresków są uszkodzone i pokazują tylko część historii. Bilety można kupić z wyprzedzeniem.

Santa Maria della Scala

Torre del Mangia została zbudowana w latach 1338-1348. Projekt został pierwotnie stworzony przez Francesco di Rinaldo i Muccio w 1325 roku, a wieża została ukończona w latach 1338-1348. Mierzy 87 metrów wysokości i jest równoległa do katedry. Wieża została nazwana na cześć Giovanniego di Balduccio, który był znany jako Mangiaguadagni ze względu na swoją pasję do jedzenia. W 1360 roku na szczycie został dodany zegar.

Górna część wieży jest najbardziej imponująca. Dodaje ona szczyptę stylu gotyckiego typowego dla architektury średniowiecznej. Na wieży znajdują się również trzy dzwony, w tym dzwon Sunto. Największy dzwon był poświęcony Madonna Assunta. Obecnie znajduje się on w Muzeum Obywatelskim.

Pierwotnie Santa Maria della Scala służyła jako szpital. Biedni pielgrzymi i sieroty mogli znaleźć tu schronienie. Znajdowały się tu również ważne freski i ołtarze. Obecnie jest to jeden z najważniejszych kompleksów muzealnych w mieście, mieszczący eksponaty z okresu ponad 1000 lat.

Oryginalna fontanna powstała w XIII wieku, ale później została zastąpiona repliką przez Jacopo della Quercia w 1419 roku. Zawierała ona posągi Madonny z Dzieciątkiem, aniołów oraz figur przedstawiających cnoty kardynalne i sprawiedliwość. Zawierała również boczne panele przedstawiające wypędzenie Adama i Ewy z rajskiego ogrodu. Oryginalna marmurowa rzeźba fontanny znajduje się obecnie w Muzeum Santa Maria della Scala.

W muzeum znajduje się również stała wystawa, która śledzi historię ekspedycji antarktycznej. W muzeum znajdują się artefakty, dokumenty historyczne, meteoryty i przedmioty używane podczas wypraw naukowych. Muzeum mieści się w dawnym szpitalu i jest domem dla bogatej kolekcji zbiorów muzealnych.

Podobne tematy