Spacery w Sienie poza szlakiem turystycznym

Wycieczka kulinarna po Sienie pozwoli Ci poznać lokalną kulturę, w tym pyszne smakołyki, takie jak oprószone cukrem ricciarelli, tradycyjne ciasteczka w stylu macaroon o smaku migdałów. Możesz również spróbować lokalnego przysmaku, panforte, który jest grubą florentyną wypełnioną owocami i orzechami. Możesz również zwiedzić stare dzielnice miasta, gdzie miejscowi spędzają czas i spotykają się towarzysko.

Pałac Salimbeni

Pałac Salimbeni jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej znaczących historycznie budynków w Sienie. Jego historia sięga aż do XII wieku. Budynek jest najstarszą prywatną rezydencją w mieście. Pierwotnie został zbudowany w 1205 roku przez rodzinę Tolomei, która była rywalem rodziny Salimbeni. W tym czasie rodzina Salimbeni kontrolowała rząd miasta, który również znajduje się tutaj.

Pierwotnie Pałac Salimbeni był średniowieczną fortecą w stylu gotyckim. W XVIII wieku został przebudowany przez Giuseppe Partiniego. Pomimo swojego wieku, pałac posiada pewne średniowieczne cechy, w tym łuki i pałace. Był używany jako prywatna rezydencja do 1419 roku, kiedy to został przejęty przez radę miasta. Obecnie w pałacu mieści się siedziba banku Monte dei Paschi di Siena, który ma bogatą historię w mieście.

Zwiedzający mogą również obejrzeć pomnik sieneńskiego uczonego, Sallustio Bandini. Ten słynny sieneński uczony walczył o zniesienie feudalnych opłat i taryf. Salimbenisowie gromadzili swój majątek dzięki posiadaniu ziem na wsi, a także z opłat za przejazd mostem. Posągi zostały później podarowane miastu Siena.

Pałac Salimbeni w Sienie jest jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Sienie, jeśli chcesz cieszyć się architekturą w mieście bez tłumów. Jest on otwarty tylko dla gości z dwoma lub więcej dniami w Sienie. Powinieneś odpowiednio zaplanować swoją wizytę.

Jeśli zaplanujesz swoją wizytę w Sienie z przewodnikiem, możesz odwiedzić niektóre z najbardziej fascynujących atrakcji w mieście. Oprócz Pałacu Salimbeni, możesz również odwiedzić pobliskie atrakcje, takie jak klasztor Abbazia San Galgano, Monteriggioni i San Gimignano. Upewnij się, że zaplanujesz dużo czasu na zwiedzanie całego miasta i jego okolic.

Torre del Mangia

Zejście z utartych szlaków to świetny sposób na poznanie miasta. W Sienie jest wiele miejsc do zwiedzania, których w przeciwnym razie nie mógłbyś zobaczyć. Historyczne centrum jest w większości możliwe do przejścia, choć jest nieco pagórkowate. Więc jeśli masz tylko kilka godzin na zwiedzanie miasta, chodzenie jest świetną opcją.

Możesz tego nie wiedzieć, ale Torre del Mangia jest imponującą ceglaną wieżą w Sienie. Wieża ta pochodzi z 1338 roku i została zbudowana jako twierdza w okresie średniowiecza. Jej wysokość została dobrana tak, aby pasowała do wysokości Duomo, które zostało zbudowane w tym samym roku. Wieża ma łącznie 503 stopnie, a zwiedzający mogą wejść na szczyt za 10 EUR.

XIII-wieczny pałac, dawny szpital, jest największym muzeum w Sienie. Znajdują się w nim freski autorstwa Pietro Lorenzettiego, Ambogio i Simone Martini. Na wieżę można się dostać po 400 schodach, a widok ze szczytu zapiera dech w piersiach.

Widoki ze szczytu wieży w Sienie są obowiązkowym punktem podczas zwiedzania miasta. Jeśli masz czas, możesz wspiąć się na wieżę, aby podziwiać 360-stopniowe widoki na miasto. Po dotarciu na szczyt, możesz podziwiać zachód słońca i oszałamiający krajobraz miasta. Nie ma lepszego czasu na oglądanie oszałamiających widoków niż podczas zachodu słońca. Jeśli jesteś w Sienie podczas Palio, możesz mieć szczęście, aby złapać wyścigi.

Jeśli masz czas, możesz również odwiedzić katedrę i jej muzeum. Te atrakcje są łatwo dostępne środkami transportu publicznego. Pamiętaj tylko, aby kupić bilety przed wejściem do autobusu. Bilet jednorazowy to 1 EUR w jedną stronę.

Basilica di San Domenico

Basilica di San Domenico jest jednym z najważniejszych budynków kościelnych w Sienie. Ten kompleks 240 pomieszczeń został zbudowany na wzgórzu zwanym „Colle di Camporeggio”. Bazylika jest znana ze swoich dzieł sztuki, w tym fresków. Posiada również kaplicę z relikwiami świętej Cateriny ze Sieny.

Basilica di San Domenico to duży kościół dominikański pochodzący z początku XIII wieku. Wiele osób przychodzi zobaczyć relikwie św. Katarzyny, która złożyła tu śluby w wieku piętnastu lat. Do kościoła jest wstęp wolny, a zwiedzający mogą odwiedzić kaplicę i obejrzeć freski przedstawiające różne epizody z jej życia.

Jeśli jesteś miłośnikiem koni, powinieneś również sprawdzić Palio di Siena, najstarszy na świecie wyścig konny. Odbywa się dwa razy w roku, wyścig ten przyciąga widzów z całego świata. Jest to ekscytujące wydarzenie i warto je odwiedzić.

Jeśli masz mało czasu, spróbuj odwiedzić Basilica di San Domenico, która nie jest na głównym szlaku turystycznym. Jest to oszałamiające i czarujące miejsce, i obowiązkowe do zobaczenia dla każdego, kto odwiedza miasto. Powinieneś zaplanować spędzenie co najmniej całego dnia w Sienie, aby móc zwiedzić miasto i jego okolice. Jeśli chcesz zrobić więcej, możesz również odwiedzić San Gimignano, klasztor Abbazia San Galgano, Volterrę, Monteriggioni i Arezzo.

Możesz również odwiedzić palazzo pubblico, który jest historyczną siedzibą miasta. W palazzo znajdują się obrazy z 1400 roku. Bilet do palazzo obejmuje dostęp do XIV-wiecznej galerii Loggia dei Nove. W pobliżu można również zwiedzić wieżę Mangia. Po dotarciu na wieżę, zostaniesz nagrodzony widokami na dachy miasta.

Hall of Globes

Hall of Globes to fascynujące muzeum znajdujące się w Sienie. Nazwane na cześć dużego, okrągłego globu, zawiera obrazy Guidoriccio da Fogliano i Simone Martini. Jednym z najciekawszych obrazów jest Madonna na tronie siedząca przed swoim Dzieciątkiem. Warto poświęcić trochę czasu na odwiedzenie tego muzeum sztuki, jeśli chce się docenić historię miasta.

Hall of Globes to świetne miejsce, aby zabrać dzieci, aby zobaczyć średniowieczną architekturę i sztukę. W muzeum znajdują się dzieła sztuki i artefakty z całej Sieny. Szczególne wrażenie robią muzealne freski. Będziesz mógł zobaczyć historię Sieny poprzez freski Dobrego i Złego Rządu. Inną fascynującą częścią muzeum jest Sala Globu, w której znajdują się kolorowe obrazy.

W Sienie znajdziesz również kilka doskonałych restauracji. Ci, którzy przepadają za wykwintnym jedzeniem, mogą spróbować niektórych restauracji prowadzonych przez Gordona Ramsy. Oprócz restauracji dla smakoszy, jest tu także kilka przytulnych i klimatycznych kawiarni z doskonałym wyborem win. Po całym dniu zwiedzania Sieny można się zrelaksować w winiarni. Regularnie odbywają się tu również występy jazzowe i wystawy sztuki współczesnej.

Oszałamiająca fasada Palazzo Pubblico to kolejny architektoniczny klejnot w Sienie. Zbudowany w XIII wieku, był kiedyś siedzibą republikańskiego rządu Sieny. Styl budynku jest mieszanką średniowiecza i włoskiego gotyku z pięknymi freskami i malowidłami. Można nawet zwiedzić wnętrze budynku.

Fontanna Radości

Fontanna Radości w Sienie jest pięknym punktem orientacyjnym, którego nie można przegapić podczas zwiedzania miasta. Ten starożytny zabytek jest popularnym przystankiem dla turystów w Sienie. Odwiedzający mogą odwiedzić muzeum, aby dowiedzieć się o historii miasta i rzeźby. Muzeum zawiera również kolekcję starożytnych kości ludzkich i cennych relikwii religijnych. Możesz także obejrzeć kaplicę poświęconą świętej Katarzynie. W tym muzeum znajduje się również bogata kolekcja przedmiotów etruskich i rzymskich. Najbardziej spektakularną ekspozycją w muzeum są oryginalne marmurowe posągi Fontanny Radości. Posągi te zostały przeniesione tutaj ze starożytnego centrum miasta w 1859 roku i obecnie są tam eksponowane.

Fontanna Radości w Sienie to rzeźba, która została ukończona w 1419 roku. Jej rzeźby przedstawiają Maryję, Jezusa, osiem cnót i Boga dającego życie Adamowi. Na jej projekt miał wpływ sufit Kaplicy Sykstyńskiej. Innym ciekawym szczegółem rzeźby jest wilk pokryty gołębiami. Uważa się, że wilki te symbolizują Remusa i jego synów.

Fontanna radości to piękny zabytek w sercu Sieny, ale dla wielu turystów znajduje się poza utartym szlakiem. Rodzina Salimbeni była kiedyś właścicielem pobliskiej rezydencji Salimbeni. Rezydencja ta jest najstarszą prywatną rezydencją w Sienie. Pałac został zbudowany w 1200 roku i służył jako dom potężnej rodziny bankierskiej. Rodzina Salimbeni stała się zamożnym kupcem, ale miała też swój udział w gwałtownych sporach.

W Sienie znajduje się również muzeum. Muzeum jest otwarte dla gości, którzy spędzą w mieście co najmniej dwa dni. Istnieją wycieczki z przewodnikiem, które można zarezerwować online lub od lokalnego przewodnika. Znajduje się ono na placu zwanym Placem Palio. Jest to najwyższy punkt Sieny i mieści się na nim Fonte Gaia, czyli Radosna Fontanna.

Podobne tematy