Zespół muzealny Santa Maria Della Scala w Sienie, Włochy

Zespół muzealny Santa Maria della Scala to wyjątkowy kompleks historyczny znajdujący się w mieście Siena we Włoszech. W przeszłości kompleks był znanym szpitalem obywatelskim, który leczył biednych, chorych i opuszczonych ludzi, w tym pielgrzymów i dzieci. Otrzymywał on także fundusze od bogatych obywateli Sieny. Obecnie kompleks jest kompleksem muzealnym, który służy społeczeństwu.

szpital, schronisko dla pielgrzymów, przytułek dla ubogich i sierociniec

Zespół muzealny Santa Maria della Scala jest ważnym zabytkiem kultury w Sienie, we Włoszech. Kompleks ten był niegdyś ważnym szpitalem miejskim, w którym opiekowano się porzuconymi dziećmi, biedakami i chorymi pielgrzymami. Bogaci mieszkańcy Sieny przekazywali fundusze, aby pomóc w prowadzeniu placówki.

Szpital, przytułek dla ubogich, sierociniec i schronisko dla pielgrzymów były ważnymi instytucjami w mieście. W średniowieczu instytucje te niosły pomoc biednym i bezdomnym. Opiekowały się również sierotami ze Sieny. W okresie średniowiecza szpital pełnił rolę kuchni żywieniowej dla całego miasta. W XIII wieku szpital został ozdobiony freskami przedstawiającymi życie Matki Boskiej.

Zwiedzający mogą poznać historię szpitala poprzez freski przedstawiające życie codzienne i działania wolontariuszy szpitala. Jeden fresk przedstawia pacjenta leczonego w szpitalu. Inny przedstawia mnicha spowiadającego i umierającego pacjenta wnoszonego na noszach do szpitala.

Zespół muzealny Santa Maria della Scala posiada jeden z najstarszych europejskich szpitali. Położony w pobliżu Duomo, był świetnym miejscem dla pielgrzymów podróżujących wzdłuż Via Francigena. Kompleks zawiera kilka pomieszczeń, tuneli i dróg wewnętrznych. Zwiedzający mógłby spędzić kilka godzin na zwiedzaniu muzeum.

jest to kompleks muzealny

Położony w Sienie, we Włoszech, kompleks muzealny Santa Maria della Scala jest warty odwiedzenia. Zabytkowy budynek był niegdyś szpitalem obywatelskim, który pomagał ludziom biednym i opuszczonym. Opiekował się również pielgrzymami. Przez całą swoją historię otrzymywał fundusze od bogatych obywateli Sieny.

W kompleksie znajduje się imponująca kolekcja sztuki i historii. Zawiera kolorowe freski, archiwum znalezisk archeologicznych, salę relikwii, a nawet historię początków Sieny. Znajduje się tu również Biblioteka Giuliano Briganti oraz biblioteka fotograficzna.

Jednym z największych dzieł sztuki w Santa Maria della Scala jest cykl fresków zdobiących kościół. Zawiera on dzieła wielu renesansowych artystów. Jednym z najbardziej znanych dzieł jest Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny autorstwa Bulgariniego. Inne godne uwagi obrazy to dzieła Domenico di Bartolo i Priamo della Quercia.

Na terenie muzeum znajduje się również kawiarnia. Muzeum Akropolu posiada doskonały sklep z pamiątkami i jest dostępne z Piazza Duomo. Wstęp do Muzeum Akropolu jest wliczony we wspólne karnety Museo Civico/Santa Maria della Scala.

ma maksymalną pojemność osób

Kompleks muzealny Santa Maria della Scala to starożytny szpital w Sienie, we Włoszech. Obecnie jest to muzeum i zawiera jeden z najlepszych niereligijnych cykli fresków we Włoszech. Mieści się tu również miejska kolekcja etruska. Zwiedzający mogą również podziwiać główną galerię obrazów, zwaną Pinacoteca. Pinacoteca posiada niesamowitą kolekcję obrazów sieneńskich, a nawet wyświetla malowane okładki akt z miejskich ksiąg rachunkowych z XIII-XVII wieku. Mimo, że Pinakoteka nie jest zbyt duża, to wciąż eksponuje kilka arcydzieł malarstwa sieneńskiego i wspaniałą kolekcję ceramiki etruskiej.

Zespół muzealny Santa Maria della Scala posiada również nowoczesne muzeum archeologiczne. Choć jest ono stosunkowo nowe, zawiera niewielką kolekcję. Większość turystów nie odwiedza go. Jednak jest ono zdecydowanie warte odwiedzenia. W jego zbiorach znajduje się między innymi freskowy panel Zygmunta intronizowanego, który został namalowany w 1434 roku dla katedry w Sienie.

W Sienie można również odwiedzić Ospedale di Santa Maria della Scala, najstarszy szpital w mieście. Był on użytkowany do lat 70. XX wieku, a obecnie jest muzeum. Ten ogromny kompleks był pierwotnie szpitalem, ale od XIII wieku przeszedł kilka rozbudów.

ma styl rokokowy

Zespół muzealny Santa Maria della Scala, budynek w stylu renesansowym, jest domem dla wspaniałego cyklu fresków. Dzieła te, namalowane w XIV i XV wieku, ukazują wpływy włoskiego renesansu na styl tego okresu. Główny ołtarz, Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny, został namalowany przez Bulgariniego i przedstawia relikwię religijną.

W skład kompleksu muzealnego wchodzi Katedra w Sienie. Jej renesansowy projekt obejmował odzyskanie 18 000 metrów kwadratowych na wystawy. W tym kompleksie znajduje się również Narodowe Muzeum Archeologiczne oraz Muzeum Sztuki dla Dzieci. Mieści się tu również biblioteka fotograficzna i Biblioteka Giuliano Briganti.

Oryginalny kościół, znany jako Santa Maria della Carita, został zbudowany w 1025 roku przez rodzinę Crituazio. Został on później ponownie konsekrowany w 1343 roku. W kościele mieści się również szpital i klasztor. Pierwotnie kościół był klasztorem, ale później był używany jako szpital i magazyn węgla.

Santa Maria della Scala jest jednym z najstarszych europejskich szpitali. Został zbudowany wzdłuż Via Francigena w Sienie. Początkowo kompleks został zbudowany jako miejsce przyjmowania pielgrzymów. Na przestrzeni wieków funkcja szpitala ewoluowała i nabierała coraz większego znaczenia. W XIX wieku służył jako szpital miejski.

posiada basen

Duży nowoczesny szpital znajduje się tuż za granicami miasta. Kompleks muzealny Santa Maria della Scala był działającym szpitalem do początku lat 90-tych. Obecnie jest to muzeum. Kompleks jest masywny i był kilkakrotnie rozbudowywany od XIII wieku. W przeszłości znajdowały się tu fontanny, które dostarczały wodę do miasta.

Podobne tematy