Najlepsze sklepy z winem w centrum historycznym Sieny

Jeden z najstarszych sklepów z winami w Sienie znajduje się w tym historycznym centrum. Właściciel jest sommelierem i prowadzi degustacje win. Można tu spróbować niektórych win lokalnych i biologicznych. Można też dowiedzieć się więcej o historii wina w tym rejonie.

Montalcino

Mieszczący się w XIV-wiecznej fortecy sklep z winami Montalcino w centrum historycznym Sieny oferuje międzynarodowe i lokalne wina. Sklep oferuje również degustacje różnych win. Personel jest bardziej niż chętny, aby podzielić się z Tobą swoją wiedzą na temat wina.

Położona wewnątrz starożytnej twierdzy Montalcino, Enoteca La Fortezza szczyci się bogatą historią. Było to miejsce ostatniej wielkiej obrony Sieny przed florenckimi wojskami hispanońskimi w 1555 roku. Twierdza została odrestaurowana przez Giovanniego Colombiniego w latach 40. XX wieku, a dziś odbywają się w niej imprezy z zakresu turystyki kulturalnej. Rozciąga się z niej również wspaniały widok na Val d’Orcia.

Oprócz degustacji lokalnych win, w Montalcino znajduje się wiele sklepów z winami. Odwiedzający mogą spróbować słynnego Brunello, Rosso di Montalcino i nie tylko. Sklepy z winami i restauracje oferują szeroki wybór win z okolicy, a także lokalne specjały, takie jak makarony, risotto i pizza.

Nazwa Montalcino pochodzi od łacińskiego mons ilcinus, co oznacza dąb ostrolistny. Dąb ostrokrzew rośnie obficie w lasach Montalcino. Miasto słynie z wina Brunello, czerwonego wina z Sangiovese, które może starzeć się latami.

Capannelle

Winiarnia Capannelle to obowiązkowa do odwiedzenia winiarnia położona w regionie Chianti w Toskanii. Mieszcząca się w XVI-wiecznej willi, oferuje fantastyczne doświadczenie degustacji wina. W sali degustacyjnej znajdują się XVI-wieczne stoły, które tworzą czarującą scenerię.

Sklep słynie z wysokiej jakości win, a jego klientela obejmuje prestiżowe restauracje i hotele. Oferuje również degustacje win z przewodnikiem i parowanie potraw, idealne dla nowicjuszy. Degustacje win są bardzo ciekawe i są świetnym sposobem na doskonalenie podniebienia.

Sklep z winami jest jednocześnie restauracją. Oprócz bogatego wyboru win, restauracja serwuje tradycyjne dania kuchni toskańskiej i włoskiej. Winiarnia znajduje się w pobliżu, a właściciel serwuje również piwa rzemieślnicze i alkohole. Będąc w Sienie, upewnij się, że spróbujesz win w tych miejscach i oddasz się lokalnej kuchni i kulturze.

Raffaele Rossetti zakupił stare gospodarstwo w 1974 roku i rozpoczął w nim produkcję wina. Po przeanalizowaniu gleby i wybraniu najlepszych odmian winogron, zajął się uprawą gospodarstwa. Dziś jego winnica szczyci się Sangiovese, Canaiolo, Trebbiano i Malvasia Bianca, a zaplecze winiarskie sklepu znajduje się w budynku gospodarczym.

Gino Cacino

Winiarnia Gino Cacino w centrum historycznym Sienny jest ulubionym miejscem, oferującym szeroki wybór win i innych lokalnych specjałów. Jej właściciel, sommelier, oferuje nawet degustacje win! Od win organicznych po wina biologiczne, pokochasz próbowanie win z tego sklepu.

Sklep z winami serwuje jedzenie w stylu włoskim, w tym tradycyjne dania toskańskie. Jedzenie jest proste i nieskomplikowane, a dania mają na celu podkreślenie bogactwa dobrego wina. Menu nie jest zwykle obszerne, a dania mogą obejmować stek macho T-bone, zupę chłopską, gulasz z dzika i obfite sery.

Innym dobrym sklepem z winami w Sienie jest Consorzio Agrario w Viale Giuseppe Pianigiani. Można tu kupić wino, oliwę z oliwek i makarony wykonane z lokalnych składników. Jeśli jesteś głodny, będziesz chciał również sprawdzić Pasticceria Buti w Viale Vittorio Emanuele II. W tym sklepie znajdziesz duży wybór lokalnych deserów, w tym słynne caramellato.

Aby dowiedzieć się więcej o winie i innych lokalnych produktach spożywczych, zatrzymaj się na cotygodniowych targach w mieście. W środy odbywa się targ wokół La Lizza i twierdzy. W niedziele odbywa się targ antyków. Targ na świeżym powietrzu odbywa się w pobliżu placu Piazza Gramsci.

Numero Unico

Jeśli jesteś w Sienie i szukasz wina, to dobrze trafiłeś. Numero Unico to jeden z najstarszych sklepów z winami w mieście, można tu nawet zrobić degustację wina. Właściciel jest sommelierem i podzieli się z Tobą swoją pasją do sztuki winiarskiej. W winiarni znajduje się wybór win biologicznych oraz sala degustacyjna.

Główny historyczny plac Sieny jest otwarty dla zwiedzających i otoczony surrealistyczną architekturą. Tętni życiem wśród mieszkańców i turystów i zawiera Palazzo Pubblico, Fontannę Gai i Torre del Mangia. Można tu również znaleźć wiele sklepów i restauracji.

Siena to urocze małe miasteczko, które ma bogatą historię. Posiada liczne średniowieczne budowle i jest domem dla UNESCO, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa. Miasto zostało pierwotnie zasiedlone przez plemiona etruskie, ale tak naprawdę rozkwitło dopiero w czasach rzymskich. To urocze miasto ma wspaniałą architekturę i jest wspaniałą bazą wypadową do zwiedzania okolicy.

Castel Monastero

Sklepy z winami w Sienie należą do najlepszych we Włoszech i jest w nich wiele różnych rodzajów do wyboru. Wiele z tych sklepów znajduje się wewnątrz Castel Monastero, średniowiecznej wioski pochodzącej z XI wieku. W czasach średniowiecznych klasztor był znany jako klasztor Ombrone. Dziś teren ten jest kurortem, który należy do Leading Hotels of the World.

W Castel Monastero znajdują się dwa zabytkowe budynki gospodarcze, które zostały przekształcone w luksusowe spa. Oba mają kamienne ściany i ogromne okna z widokiem na miasto. Spa oferuje wiele innowacyjnych zabiegów odnowy biologicznej oraz basen z wysoką zawartością soli do talasoterapii. Hotel oferuje również wycieczki kulturalne, przejażdżki balonem oraz wycieczki rowerowe po toskańskiej wsi.

Wyróżniony gwiazdką Michelin szef kuchni luksusowego hotelu Castel Monastero serwuje tradycyjne dania kuchni toskańskiej w innowacyjnym wydaniu. Menu wypełnione świeżymi owocami morza i regionalnymi potrawami uzupełnia duża kolekcja toskańskich win. Romantyczny wystrój restauracji i zapierające dech w piersiach widoki na Sienę to tylko kilka z wielu powodów, dla których warto tu zjeść.

Vineria Tirabuscio

Snug Wine Bar – Ciesz się kieliszkiem wina w ciepłej i zapraszającej winiarni, delektując się lekkimi toskańskimi daniami oraz organicznymi serami i salami. Miłośnicy wina znajdą tu szeroki wybór organicznych i naturalnych win do wyboru. Personel chętnie doradzi Ci w kwestii doboru potraw.

Wine Bar – Ta winiarnia jest jednym z najlepszych miejsc na aperitivo w Sienie. Posiada ogromny wybór win na kieliszki, a nawet można kupić butelkę, aby zabrać ją do domu i cieszyć się nią później. Winiarnia znana jest również z zabawnego i kapryśnego wystroju oraz przyjaznej obsługi. Na ścianach widnieją zabawne napisy i mały stojący stolik, na którym można postawić swój kieliszek.

Historyczne centrum Sieny posiada liczne budynki będące własnością prywatną, publiczną i kościelną. Jego starożytne mury miejskie określają granice tego obszaru chronionego, który składa się z 107 hektarów. W obrębie tego obszaru znajdują się liczne zabytki, kościoły, pałace i ogrody.

Podobne tematy