Zwiedzanie pałacu królewskiego poza Lucca, Toscania

Villa Reale jest jednym z narodowych zabytków Włoch. Posiada basen, jezioro do pływania i pawilon do przebierania się. Ogrody są bujne i można pływać w basenie. Jego piękna architektura jest wyjątkowa i ma status narodowego zabytku.

Villa Reale jest narodowym zabytkiem

Poznaj historyczne i czarujące tereny Villa Reale, narodowego zabytku w Lucca, Toscania. Posiadłość była pierwotnie średniowieczną fortecą, ale na przestrzeni wieków przeszła wiele transformacji. Najpierw należała do rodziny Buonvisi, która ostatecznie sprzedała większość swoich ziem. Nowi właściciele postanowili przywrócić posiadłości dawną świetność i rozpoczęli znaczące prace renowacyjne.

Na początku XX wieku, Villa przeszła całkowitą renowację. Jej zagospodarowane tereny odzwierciedlają romantyczny styl tamtych czasów. Dwie duże aleje spacerowe są wyłożone kameliami. W posiadłości pojawiły się również nowe posągi, donice i cenny marmur karraryjski. Po śmierci Napoleona, Elisa opuściła Lucca, pozostawiając swoją posiadłość Carlo Ludovico z Bourbon, księciu Lucca. Używał on willi jako swojej letniej rezydencji i organizował wspaniałe tańce.

Kompleks jest rozłożony na 16 akrach i jest domem dla dwóch pałaców. Zawiera grandiose Villa Reale, elegancki Palazzina dell’Orologio i piękny park. Ogród jest pełen geometrycznie uporządkowanych wiecznie zielonych krzewów, a oryginalna XVII-wieczna struktura została zachowana. Inne atrakcje to Zielony Teatr, który składa się z cisowych żywopłotów, oraz Ogród Cytrynowy z ponad dwustoma wazonami roślin cytrusowych.

Posiada basen

Będąc w Villa Reale, nie można pominąć parku. Ta 5 hektarowa posiadłość ma wiele posągów, staw rybny, a nawet belweder. Może się również pochwalić wodotryskami, kamiennymi i terakotowymi posągami oraz piękną fontanną.

Park ma historię sięgającą okresu średniowiecza. Pierwotnie posiadłość należała do księcia Toskanii, a następnie przeszła w ręce rodzin Avvocati i Buonvisi. Rodzina Buonvisi była arystokratyczną rodziną Lucchese, która później sprzedała posiadłość.

Teren jest bujny, z dojrzałymi drzewami i basenem. Zachowała się tu grota podobna do Buontalenti we Florencji. Zanim Elisa kupiła posiadłość, grota nie była jej częścią. Zakupiła również pobliską Villa del Vescovo. W otoczonej drzewami oliwnymi willi znajduje się basen i przebieralnia.

Obecni właściciele kupili posiadłość na początku XX wieku i rozpoczęli dobudowy. Słynnemu francuskiemu architektowi Jacquesowi Greberowi zlecono stworzenie kortu tenisowego i kortu do bocce (skrzyżowanie kręgli i krykieta). Wybudowano również basen.

Posiada jezioro do pływania łodzią

Późnorenesansowy pałac i posiadłość, Villa Marlia jest wspaniałą posiadłością z renomowanymi ogrodami, przyległymi willami, folklorami i nie tylko. Ta piękna nieruchomość znajduje się w prowincji Lucca, w północnej części regionu Toskania.

Willa była letnim schronieniem dla arystokracji i jest otoczona przez wykwintny park i jezioro. W latach 90. XIX wieku posiadłość została zakupiona przez kobietę, która miała świetny gust architektoniczny. Zainspirowała się ona Domem Malmaison w Paryżu i rozpoczęła poważny projekt renowacji i rozbudowy. Dodatki Mimi obejmowały Camellia Walk, który nadal przyciąga turystów wiosną.

W willi znajduje się również grota poświęcona bogu dzikich zwierząt, Panu. Pawilon ten wykonany jest z gładkiego kamienia i służy jako chłodne miejsce do odpoczynku przed słońcem. Posiada on również kilka ukrytych źródeł, które rozpylają wodę w powietrzu. Chociaż jezioro jest bardzo relaksujące, może być również nieco dezorientujące.

Villa Reale to świetne miejsce na spotkanie rodzinne. Jest domem dla wielu starożytnych budynków, w tym oryginalnej willi z XVI wieku. Willa była pierwotnie własnością rodziny Buonvisi. Podczas panowania Elisy Bonaparte, willa stała się popularnym miejscem koncertów. To właśnie tutaj często występował Niccolo Paganini.

Zaprojektował ją Jacques Greber

W latach dwudziestych XX wieku architekt krajobrazu Jacques Greber został zaangażowany przez rodzinę Pecci-Blunt do przekształcenia terenu wokół Willi Biskupiej. Przeprojektował on teren i dodał sztuczne jezioro oraz ogród hiszpański. Ponadto zaprojektował nowoczesny basen i jezioro na terenie posiadłości.

Budowa willi rozpoczęła się w roku 1927, ale została ukończona dopiero w 1941 roku. Budowa willi była nadzorowana przez Jose Marques da Silva. Cabral zlecił Ruhlmannowi dekorację willi, ale Ruhlmann zmarł w 1933 roku. Alfred Porteneuve dokończył wnętrza. Willa okazała się wielkim sukcesem. Był to również pierwszy dom na świecie, w którym zastosowano spiralne schody.

Książka Grebera, L’Architecture aux États-Unis, jest ważnym źródłem do badania architektury w Stanach Zjednoczonych. Podkreśla wpływ metod Beaux-Arts i praktyczne osiągnięcia zamożnego społeczeństwa. Jednak jego książka nie podaje dat. Ponadto jego praca koncentruje się na amerykańskiej architekturze i planowaniu.

Do najsłynniejszych prac Grebera należy masterplan dla Benjamin Franklin Parkway w Filadelfii oraz Greber Plan dla Ottawy. W latach 1937-1950 plan Grebera dla Ottawy obejmował rozbudowę parków miejskich, pas zieleni wokół miasta oraz budowę narodowej cenoty.

Produkuje wina Dragone

Villa Reale to rodzinna winnica położona w pobliżu Tramonti na Sycylii. Produkuje 1000 przypadków wina rocznie, wszystkie z rodzimych odmian winogron rdzennych dla Kampanii. Jej wina charakteryzują się indywidualnością i czystym, niebeczkowanym smakiem. Wina te powstają z winorośli, które mają od 70 do 120 lat i są sprzed filoksery. Dzięki temu są bardzo złożone i mają świeży zapach.

Winnica otoczona jest górami i stanowi piękne miejsce do uprawiania sportów na świeżym powietrzu. Obszar ten jest domem dla wilków apenińskich, kozic i ptaków drapieżnych. W pobliżu płynie rzeka Pescara, a region jest częścią rezerwatu przyrody. Obszar ten otrzymuje zimne wiatry z pasma górskiego Gran Sasso, co czyni go idealnym do uprawy winogron. Winiarnia stosuje górską uprawę winorośli, a winogrona są naturalnie fermentowane, dzięki czemu powstają unikalne wina o wyrazistej osobowości.

Podobne tematy