Zajęcia do zrobienia z rodziną w Toskanii

Mając ograniczony czas w Toskanii, może być trudno zdecydować, jakie zajęcia zrobić z grupą. Planowanie najlepszego sposobu postępowania jest niezbędne. Upewnij się, że jest wyznaczony kierowca i możesz wynająć przewodnika, który pomoże Ci poruszać się po mieście. Walks of Italy oferuje wycieczki z przewodnikiem po mieście.

Przejażdżki balonem na gorące powietrze

Przejażdżki balonem na gorące powietrze oferują wyjątkową perspektywę Toskanii. Goście będą mogli obserwować jak balon jest przygotowywany i otrzymają instrukcję bezpieczeństwa przed lotem nad regionem. Podróż trwa około godziny i osiąga wysokość do 600 metrów. Ta toskańska przygoda rozpoczyna się w małej gminie San Casciano Val di Pesa, która sięga XIII wieku i jest związana z filozofem Niccolo Machiavelli.

Loty balonem alpejskim mogą trwać nawet półtorej godziny i oferują spektakularne widoki na krajobraz i Alpy. Goście doświadczą słońca wschodzącego za Prealpami podczas unoszenia się nad malowniczymi dolinami. Podróż zabierze ich również nad Dolinę Gruyere, Emmental i Nizinę Rodanu.

Najlepszym sposobem na zaangażowanie całej rodziny w toskańską przygodę jest zabranie ich na lot balonem na gorące powietrze. Ta ekscytująca aktywność oferuje wyjątkowe widoki na region i śniadanie z szampanem przed lądowaniem w wyznaczonym miejscu lądowania. Najlepsze jest to, że przejażdżki balonem na gorące powietrze są dostępne przez cały rok.

Przed lotem balonem uczestnicy powinni dotrzeć na miejsce startu jak najwcześniej. Balon nie może być długo utrzymywany po jego napompowaniu, więc muszą upewnić się, że są na miejscu na czas. Po napompowaniu balonu pasażerowie wchodzą do swoich koszy, a załoga go uwalnia. Następnie będą szybować w ciszy nad toskańskim krajobrazem, słuchając dźwięków ognia.

Podczas gdy loty balonem na gorące powietrze są ekscytującą przygodą, są również relaksującym doświadczeniem dla każdego. Unosząc się w powietrzu nad pięknym krajobrazem, możesz zobaczyć zabytki, których w innym przypadku nigdy byś nie zobaczył. W zależności od tego, gdzie się udasz, możesz nawet podziwiać zapierające dech w piersiach widoki swoich ulubionych miejsc podczas lotu.

Podczas lotu weź aparat fotograficzny, aby uchwycić kilka niezapomnianych chwil. Gdy balon wzniesie się na komfortową wysokość, możesz podziwiać piękny zachód słońca i niesamowity krajobraz Toskanii. Podczas lotu możesz nawet dostrzec orły. Sceneria zapiera dech w piersiach, a widoki są niezrównane.

Balony na gorące powietrze nie lądują w określonych miejscach, co jest jednym z powodów, dla których ta przygoda jest tak ekscytująca. Ponieważ balony na gorące powietrze nie mogą być sterowane jak inne samoloty, piloci poświęcają swój czas na znalezienie otwartego pola, na którym mogą bezpiecznie wylądować. Po około godzinie unoszenia się w powietrzu pilot sprowadza balon bezpiecznie na ziemię, a pasażerowie przykucają w pozycji siedzącej, z ugiętymi kolanami i plecami zwróconymi w kierunku jazdy.

Przejażdżki balonem na gorące powietrze to świetny sposób na zobaczenie miasta z innej perspektywy. Możesz zobaczyć miasto z góry, jak również okoliczne krajobrazy w zupełnie nowy sposób. Po locie ciesz się pysznymi przekąskami i szampanem w drodze powrotnej na ziemię.

Jazda konna przez winnice

Wakacje na koniu w Toskanii to zabawny sposób na poznanie tego pięknego regionu. Możesz wybrać jazdę, która będzie idealna dla dzieci w każdym wieku i odkrywać krajobraz z rodziną. Istnieje kilka wspaniałych terenów do jazdy w regionie Maremma, w pobliżu średniowiecznego miasta Grosseto. Tam możesz cieszyć się szlakami w kolorze rdzy wśród trawiastych wzgórz i krętych alei drzew. Można nawet pojechać konno popływać w czystych wodach.

Jeśli chcesz zaangażować wszystkich w toskańską przygodę, to powinieneś rozważyć wynajęcie profesjonalnego przewodnika. Twoja przewodniczka Jenny będzie mogła pokazać Ci różne techniki malowania fresków, które są główną formą sztuki w średniowiecznej Toskanii. Wyjaśni również jego rolę w renesansie. Pomoże Ci również nauczyć się podstaw języka włoskiego.

Podczas wycieczki możesz również spróbować lekcji gotowania z lokalną toskańską kuchnią. Toskański kurs gotowania może być wyjątkowym sposobem na poznanie historii i kultury kuchni włoskiej. Po lekcji możesz usiąść do relaksującej kolacji podczas jazdy przez winnice, gdzie będziesz miał okazję spróbować najświeższych lokalnych potraw.

Jeśli chciałbyś zaangażować całą rodzinę w toskańską przygodę, możesz wynająć prywatny ośrodek jazdy konnej na wzgórzach Chianti. Dom jest rodzinnym gospodarstwem i stanowi komfortowe otoczenie, w którym rodzina może cieszyć się jazdą. Dostępnych jest wiele różnych opcji jazdy, w tym spacer po średniowiecznej wiosce, degustacja wina i pszczelarstwo, a także produkcja i zbiór oliwy z oliwek. Oprócz jazdy konnej, można również wybrać lunch piknikowy na winnicy lub w gaju oliwnym.

Kiedy chcesz, aby Twoja rodzina doświadczyła tego, co najlepsze w toskańskim kraju wina, możesz wynająć profesjonalnego przewodnika, który poprowadzi Cię po winnicach. Przewodnik udzieli Ci lekcji historii, pokaże najlepsze winnice i wytłumaczy jak obchodzić się z koniem. Przejażdżka będzie trwała około trzech godzin i będzie obejmowała możliwość degustacji czterech win z regionu. Jeśli nie masz prawa jazdy, będziesz musiał je zdobyć przed rezerwacją konia. Będziesz również potrzebował licencji, aby wypożyczyć skuter.

Podczas gdy jazda na koniu przez winnice jest wyjątkowym i pięknym doświadczeniem zarówno dla dzieci jak i dorosłych, nie jest to dla osób o słabym sercu. Drogi są małe, budynki stoją blisko siebie, a parkingi często są ciasne. Z tego powodu trzeba zachować szczególną ostrożność podczas jazdy po Toskanii. Ponadto drogi są wąskie i dwukierunkowe, co oznacza, że powinieneś zostawić wystarczająco dużo miejsca na bagaż.

Jeśli chcesz zaangażować wszystkich w przygodę w Toskanii, jazda konna przez winnice jest najbardziej pamiętnym sposobem. Możesz wybrać początkującego lub doświadczonego jeźdźca, który do Ciebie dołączy. Najlepszą częścią tej wycieczki jest to, że wycieczka konna będzie obejmować również degustację wina.

Podobne tematy