zwiedzanie Montecatini Alto

Poznawanie Montecatini Alto może być fantastycznym i relaksującym urlopem. Region słynie ze swoich uzdrowisk i jest idealnym miejscem na relaksujące wakacje. Oferuje tradycyjne i autentyczne toskańskie produkty i wino, a także możliwość podziwiania urokliwej okolicy.

Piazza Giusti

W Montecatini Alto, Piazza Giusti to centralny plac, otoczony sklepami z pamiątkami, restauracjami i barami. Plac nosi nazwę Giuseppe Giusti, włoskiego poety, który urodził się w Monsummano, ale uznał Montecatini Alto za swój dom. Na placu znajduje się kilka zabytkowych budynków, obiektów turystycznych i wieża Ugolino Caccini.

Piazza Giusti nie należy mylić z Piazza Giuseppe Giusti w Monsummano Terme. Na Piazza znajdują się restauracje, które podczas kolacji robią furorę. Znajduje się tu również muzeum sztuki sakralnej.

Jeśli masz ochotę na coś bardziej międzynarodowego, spróbuj Caffe Giusti. Ma ona uroczą, elegancką atmosferę, z miejscami siedzącymi zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W menu znajduje się wiele potraw z różnych krajów, w tym makarony i pizza. Dostępne są różne wina domowe, kawa i espresso, a jedzenie jest doskonałe.

Montecatini Alto był historycznie zamkiem z solidnym kręgiem murów o długości ponad dwóch kilometrów. Było tam osiem bram, ale zostały one zniszczone przez Florentczyków w XV wieku. Do dziś pozostała tylko jedna brama. Miasto ma piękne położenie na wzgórzu, które jest idealne na relaksujący spacer.

Porta di Borgo

Położony w pobliżu klasztoru benedyktynów S. Maria a Ripa, Porta di Borgo w Montecatini Alto jest jedną z ośmiu bram miejskich Rimini. Jest to jedna z ostatnich zachowanych struktur z szesnastowiecznych fortyfikacji miasta. Teatr w tym zabytkowym budynku ma antyczną kamienną podłogę, trzony i antyczne akcenty. To samo miejsce, w którym Guido Riccioli zadebiutował w teatrze.

Położone 290 metrów nad poziomem morza miasteczko Montecatini Alto dominuje nad doliną Valdinievole. Montecatini Terme znajduje się poniżej miasteczka i można do niego dojechać samochodem w około 20 minut. Podczas wizyty będą Państwo mogli docenić urokliwe średniowieczne miasteczko i jego liczne atrakcje.

Porta di Borgo to starożytne wejście i główna droga do miasteczka. W miasteczku znajduje się również słynna kolejka linowa Montecatini. Jest to ośmioipółminutowa przejażdżka, która obejmuje kilometr i ćwierć ze średnim nachyleniem 20%.

Stare mury Montecatini Alto miały dwa kilometry długości i zawierały osiem bram. Porta di Borgo jest jedną z jedynych pozostałości po tych murach. Miasto położone jest pomiędzy dwoma wzgórzami, z których roztacza się piękny widok. Do głównych zabytków miasta należą Rocca di Castello Vecchio oraz kościół San Pietro i Carmine. Ponadto, istnieje kilka małych sklepów i restauracji, które warto sprawdzić. Ponadto Porta di Borgo to wspaniałe miejsce na spokojny spacer.

Kościół S. Maria a Ripa

Kościół S. Maria a Ripa znajduje się w pobliżu bramy Borgo i jest kościołem romańskim. Budynek pochodzi z XII wieku, a obecnie jest domem dla zakonnic benedyktynek. Wieża kościoła jest zbudowana z kamienia, a wnętrze ma sklepione sufity. Kościół jest jedną z najważniejszych atrakcji Montecatini Alto i warto poświęcić trochę czasu, aby go zobaczyć.

Montecatini Alto to pagórkowaty obszar. Na starym mieście znajduje się kilka zabytków i małych uliczek, które odwiedzający mogą zwiedzać. Jest tu nawet jaskinia, Grotta Maona, gdzie można zobaczyć stalaktyty. Jest ona dostępna z przewodnikiem i jest otwarta od kwietnia do października.

Położone na wysokości 290 metrów nad poziomem morza Montecatini Alto to średniowieczna wioska z wieloma pięknymi zabytkami i ciekawymi zakątkami do zwiedzania. Można wybrać się na niespieszny spacer po zabytkowym centrum, gdzie znajdziemy liczne sklepy z rękodziełem i restauracje serwujące lokalne potrawy.

Montecatini było trudnym miastem w czasach średniowiecza, nękanym przez choroby paludyczne i wojny. Często padało ofiarą starć między Florencją, Luccą i Pizą. W rezultacie wiele miast szukało schronienia na wzgórzach, w tym Montecatini. Nie minęło wiele czasu, gdy Hannibal, rzymski generał, przejeżdżał przez Fucecchio padule.

Grand Hotel i La Pace

Grand Hotel i La Pace położony jest w wiekowym parku i oferuje sezonowy odkryty basen. Hotel dysponuje również siłownią na miejscu i oferuje różnorodne zajęcia sportowe. Goście mogą również skorzystać z oferowanych przez hotel bezpłatnych zabiegów w spa.

Grand Hotel & La Pace to luksusowy hotel spa położony w miejscowości Montecatini Terme. Hotel znajduje się zaledwie kilka minut spacerem od centrum kongresowego Terme di Montecatini. Dysponuje on bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu oraz centrum biznesowym. Hotel oferuje również usługi limuzyny i samochodu miejskiego.

Hotel służy jako lokalizacja filmowa i został wykorzystany w wielu filmach. Gościł on prestiżowych gości, takich jak szejk Persji i książę Windsoru. Jest popularnym wyborem dla turystów, którzy odwiedzają region Toskanii.

Grand Hotel i La Pace to jeden z najstarszych hoteli w rejonie Montecatini Alto. Pierwotnie zbudowany w 1870 roku, był kilkakrotnie odnawiany. Pokoje w hotelu są przestronne i charakteryzują się bogatym wystrojem oraz zabytkowymi meblami. Hotel dysponuje również odkrytym basenem i wytworną restauracją. Hotel dysponuje dużą ilością miejsc parkingowych.

Kolejka linowa

Kolejka linowa Montecatini Terme, znana również jako Funicolare di Montecatini, łączy Montecatini Terme i Montecatini Alto w krótkiej, ośmiominutowej przejażdżce. Zaprojektowana przez Alessandro Ferretti, Funicolare została zainaugurowana 4 czerwca 1898 roku. Posiada trzy przedziały i dwa zewnętrzne balkony. Osiąga maksymalne nachylenie 38,5% i pierwotnie była zasilana przez duży kocioł parowy. Podczas II wojny światowej kolej została uszkodzona przez sabotażystów i odbudowana w 1949 roku.

Kolejka Funicular została otwarta 4 czerwca 1898 roku, a jej inauguracją był Giuseppe Verdi, słynna gwiazda operowa. Nie działała długo, ze względu na wybuch II wojny światowej. Została jednak przywrócona w 1982 roku przez władze regionalne. Dziś kolejka jest popularną atrakcją turystyczną.

Jeśli odwiedzasz Montecatini Terme, koniecznie wjedź kolejką linową na szczyt Montecatini Alto. Nagrodą będzie spektakularny widok na dolinę Valdinievole. Można też zatrzymać się w jednej z restauracji na dole kolejki.

Montecatini Alto to miasto w starym stylu, które posiada średniowieczne domy z wieżami i kilka historycznych budynków religijnych. Kościół św. Piotra, na przykład, pochodzi z XI wieku i przeszedł wiele renowacji w ciągu wieków. Kościół posiada szesnastowieczną chrzcielnicę i konfesjonały pochodzące z XVII wieku. Centralny plac wyłożony jest zabytkowymi budynkami miejskimi, a w tej uroczej okolicy znajduje się wiele restauracji i kawiarni.

Miejsca do odwiedzenia

Starożytne miasto Montecatini Alto od wieków było uzdrowiskiem. Po raz pierwszy wspomniano o nim w 1016 r. n.e. i nadal zachowuje wiele starożytnych budynków, w tym palazzos i kościoły. Odwiedzający mogą wybrać się na przejażdżkę funicolare, kolejką linową, która została zbudowana w 1898 roku, aby zobaczyć miasto z góry. Można również zwiedzić starówkę miasta, na której znajduje się wiele sklepów i restauracji.

Osoby zainteresowane sztuką mogą odwiedzić akademię sztuki Scalabrino, która posiada ponad 150 obrazów znanych artystów. Ponadto miasto jest również doskonałym miejscem na zakupy, z wieloma wysokiej klasy sklepami. Posiada również kilka teatrów i kin. W miejskim teatrze odbywa się Miss Italia i organizowane są liczne koncerty. Montecatini Alto jest domem dla różnych aktywności sportowych.

Montecatini znajduje się w pobliżu najlepszych toskańskich miast uzdrowiskowych, z gorącymi źródłami i wieloma zabytkowymi budynkami. Znajdują się tu również światowej klasy ośrodki spa, w których można zrelaksować się w łaźni termalnej, poddać się masażowi lub skorzystać z innych atrakcji miasta. W mieście znajduje się również ogród zoologiczny Pistoia, który zajmuje siedem hektarów i jest domem dla ponad 400 różnych gatunków zwierząt.

W okolicy znajduje się również wiele winnic i winiarni. Miłośnicy wina mogą spróbować lokalnych produktów w miejscowej winiarni, a nawet zwiedzić winnice. Oprócz degustacji wina, region słynie również z oliwy z oliwek i serów.

Podobne tematy