Dom Giotta w Mugello w Toskanii

Dom Giotta w Mugelli jest domem słynnego włoskiego architekta Giotta i jego słynnej dzwonnicy, Campanile di Giotto. Tor Mugello i Fiesole są oddalone o nieco ponad 20 km. Osoby spragnione zakupów mogą wybrać się do McArthurGlen Barberino Designer Outlet. Obszar ten nie jest obsługiwany przez transport publiczny.

San Martino a Vespignano

W miejscowości znajduje się kościół San Martino a Vespignanno. Został on zbudowany przed przybyciem Giotto w 1329 roku, ale został niedawno odrestaurowany. Jego wnętrze jest zdominowane przez pojedynczą nawę z prostokątnym chórem i żebrowym sklepieniem. Znajduje się tu również cyborium z drugiej połowy XV wieku oraz organy z XVIII wieku.

W tym mieście mieszkał Giotto, a jego miejsce urodzenia znajduje się w odległości krótkiego spaceru. Kościół ma dwuspadowy dach i jest domem dla pięknych organów i drewnianych kratownic. Miasto ma bogatą historię i jest ważnym ośrodkiem działalności artystycznej i kulturalnej.

Oprócz kościoła, w tej miejscowości jest jeszcze kilka innych miejsc do odwiedzenia. Don Giuseppe Maria Brocchi to ciekawy vanta, lokalny faentino i noioso. Jego życie jest pełne fascynujących szczegółów, a jego biografia jest dość ciekawa. Czcigodny Don Brocchi wspomina o Giovannim da Vespignano, Cesacie, a także o Romualdzie Marii Magnanim.

Do XIII wieku Vespignano było ważnym zamkiem. Katedra stoi do dziś, a okrągła wieża wykazuje podobieństwa do wież bizantyjskich. Miasto graniczyło również z egzarchatem Rawenny. Innym ważnym zamkiem w okolicy jest Castel Potente, położony nad miejscowością Gattaia.

La Culla Di Dante’ At The Duomo

Duomo w Mugello to niezwykły religijny i artystyczny zabytek w sercu Toskanii. Jest siedzibą Galerii Uffizi, jednego z najlepszych muzeów sztuki na świecie. To tutaj w 1265 roku urodził się Dante i napisał Boską Komedię, jedno z najważniejszych dzieł literatury światowej. Wizyta w Duomo pozostawi niezapomniane wspomnienia.

Jeśli interesuje Cię życie słynnego poety, rozważ zwiedzanie miejskiej katedry. Ta wspaniała katedra mieści replikę miejsca narodzin Dantego. Jest to również dom dla posągu poety i jest znany jako „Casa di Dante”. Zwiedzanie miejsca narodzin Dantego pozwoli Ci poznać jego życie i twórczość.

Po zwiedzeniu Duomo, kontynuuj do Borgo San Lorenzo, innej ważnej społeczności Mugello. Miasto od dawna było domem rodziny Chini, która słynęła z ceramiki i stylu libertyńskiego. Rozpocznij swoją wycieczkę do Borgo San Lorenzo od zwiedzania centralnej dzielnicy historycznej miasta. Znajdują się tu liczne muzea i zabytkowe budynki. Można tu również znaleźć pomnik Fido.

Miasto jest sercem Toskanii. Jest tu wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia, w tym słynne Duomo. W szczycie sezonu, jest wielu turystów i sprzedawców wyłożonych na ulicach. Jednakże, jeśli podróżujesz po 18:00, znajdziesz to mniej zatłoczone i spokojniejsze. Upewnij się również, że kupisz OPA PASS, który pozwala odwiedzić 5 zabytków Duomo za jedyne 18 dolarów.

Duomo jest pięknym budynkiem, a miasto jest również domem dla kilku muzeów. Możesz odwiedzić Museo Internazionale Ceramiche, jedno z najważniejszych muzeów na świecie. Miasto jest również otoczone piękną zielenią.

W Mugello można zobaczyć wiele przykładów sztuki i architektury renesansowej. Na przykład „Ratto delle Sabine” autorstwa Gimbologny jest wspaniałym przykładem sztuki renesansowej.

Borgo San Lorenzo

W Toskanii można zobaczyć wspaniałe dzieło Giotto w historycznym centrum Borgo San Lorenzo, miasteczka położonego na północ od Florencji. Pierwotnie miejscowość została założona przez Rzymian i stała się głównym rynkiem rolnym. W czasach średniowiecznych miasto było miejscem wielu bitew pomiędzy Ghibellinami a Guelfami. Na początku XX wieku bracia Chini otworzyli Fornaci di San Lorenzo, fabrykę, która produkowała porcelanę. Dziś można zwiedzać willę i podziwiać widok na wzgórza Mugello.

Region Mugello znany jest z łagodnych wzgórz i pól słoneczników. Jest on również bogaty w naturalne piękno, z wieloma atrakcjami kulturalnymi. Jedną z nich jest Dom Giotta, murowany przysiółek położony nad równinami. Mówi się, że dom ten był miejscem zamieszkania artysty, zanim udał się do Florencji na praktykę.

Dom Giotta znajduje się w miejscowości Borgo San Lorenzo. Znajduje się on zaledwie kilka kilometrów od miejscowości Vicchio, miejsca narodzin Giotto, i jest oddalony o około dwadzieścia kilometrów od Florencji. Pobliskie atrakcje obejmują Barberino Designer Outlet, w którym znajduje się ponad sto sklepów największych marek. Można również odwiedzić jezioro Bilancino, Poggio dei Medici Golf Club i stajnię jeździecką.

W Borgo San Lorenzo warto odwiedzić kościół, który pochodzi z XIII wieku. Jest to jedna z największych budowli romańskich na terenie Florencji i zawiera jedne z najwspanialszych dzieł Giotta. Kościół został odnowiony w 1934 roku, a ściany nadal zdobią malowidła Giotta. W pobliżu znajduje się Pałac Pretorianów, renesansowy pałac, w którym mieści się biblioteka miejska.

Oprócz kościoła San Lorenzo, można również odwiedzić kościół parafialny Sant’Agata. Kościół, który został zbudowany w 1086 roku, ma dzwonnicę i znajdują się w nim dzieła Giotto i Rossellego.

Region Mugello jest domem dla szerokiej gamy dzieł sztuki i jest obowiązkowym celem podróży w Toskanii. Jest on pełen starożytnych budynków, antycznych willi i malowniczych krajobrazów. Będąc tutaj, możesz spędzić czas uprawiając różne aktywności na świeżym powietrzu w regionie Mugello, w tym turystykę pieszą, rowerową, a nawet kajakową.

Podobne tematy