Barga - miasto adopcyjne Giovanniego Pascoli

Giovanni Pascoli urodził się w Bardze, mieście położonym na wzgórzach w regionie Garfagnana we Włoszech. Miasto szczyci się katedrą i muzeum emigracji. Miasto jest popularnym celem turystów, ponieważ znajduje się blisko Florencji.

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z szlakgodki.eu

Barga była miejscem urodzenia Giovanniego Pascoli

Dom Giovanniego Pascoli w Bardze jest obecnie muzeum poświęconym jego życiu. Maria Pascoli, jego siostra, zaopiekowała się domem po śmierci Pascoli w 1912 roku. Udało jej się zachować strukturę i oryginalne wyposażenie domu. W swoim testamencie Maria pozostawiła posiadłość gminie Barga, która od tego czasu chroni ją jako zabytek narodowy. Dziś zwiedzający mogą zobaczyć dom Pascoli i odwiedzić jego grób w Bardze.

Miasteczko położone jest na wzgórzu Colle Remeggio w pobliżu Lucca i zostało wpisane na listę najpiękniejszych włoskich wiosek. Zostało również wyróżnione pomarańczową flagą przez Touring Club Italiano. W Bardze urodził się i wychował Giovanni Pascoli, włoski poeta. Później kupił Villa Cardosi-Carrara w Castelvecchio, gdzie napisał wiersz „Zegar w Bardze”. Wiersz został włączony do książki „Songs of Castelvecchio” i można go przeczytać na stronie internetowej Towarzystwa Historycznego Barga.

Giovanni Pascoli osiedlił się w dolinie Serchio w 1895 roku. Jego uwagę zwróciły wiejskie ogrody, wzgórza i kościoły. Do dziś w miasteczku znajduje się wiele jego obrazów i antyków. Willa, obecnie muzeum, jest również otwarta dla zwiedzających.

Jest to miasto na wzgórzu w Garfagnana

Małe miasto Barga siedzi na wzgórzu, z widokiem na dolinę Serchio i Alpy Apuańskie. Miasto jest domem dla wielu klejnotów architektonicznych i jest centrum kulturalnym i literackim. W starożytnych murach miasta znajdują się dwie główne bramy. Katedra, najpopularniejszy punkt orientacyjny miasta, oferuje panoramiczne widoki na otaczającą przyrodę.

Barga, miasto na wzgórzach, jest popularnym miejscem dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu i zostało uwzględnione w wielu przewodnikach turystycznych. Z pięknymi widokami i różnorodnymi krajobrazami, Barga jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc w regionie Garfagnana w Toskanii. W tej urokliwej lokalizacji znajdziesz mnóstwo okazji do wypróbowania setek aktywności na świeżym powietrzu. Miasto jest tak atrakcyjne, że zdobyło liczne nagrody za usługi turystyczne, w tym nagrodę Citta Slow za wysoką jakość usług. Znajduje się również na listach najpiękniejszych włoskich wiosek.

Katedra w Bardze jest pięknym przykładem architektury romańskiej. Zewnętrzna fasada wykonana jest z lokalnego wapienia i pochodzi z IX wieku. Choć na przestrzeni wieków przeszła kilka modyfikacji, jej romańska architektura jest nadal bardzo widoczna. Po trzęsieniu ziemi w 1920 roku katedra przeszła gruntowną renowację. Wnętrze kościoła jest mroczne i nastrojowe.

Barga była pierwotnie miastem-twierdzą. Dziś zachowały się niektóre z oryginalnych bram. Porta Reale, główne wejście do miasta, jest dobrym miejscem do rozpoczęcia zwiedzania miasta. Spacerując po średniowiecznych uliczkach odkryjesz wiele ciekawych zabytków i intrygującą architekturę. W mieście znajduje się również kino oraz szereg barów i restauracji.

Znajduje się w nim muzeum emigracji

Miasto Barga znajduje się w prowincji Lucca i od dziesiątego wieku jest ośrodkiem handlu i rzemiosła. Z tego czasu na te tereny przybywali ludzie próbujący uciec od biedy i feudalnego wyzysku. W XIX wieku miasto stało się częścią zjednoczonych Włoch. Zanim to nastąpiło, miasto znane było z wyzysku.

Muzeum emigracji znajduje się w dawnym klasztorze klarysek w mieście. Miasto posiada również wiele zabytkowych budynków. Miejska katedra została zbudowana w I wieku, a następnie przechodziła różne modyfikacje aż do ukończenia w XVI wieku. Wykazuje ona cechy gotyckie i romańskie.

Barga to otoczone murami miasto położone w północnej Toskanii na zalesionym wzgórzu nad doliną rzeki Serchio. Miasto jest kapsułą czasu wielowiekowych Włoch. Jest znane jako „Borgho Scozzese Włoch”. Ma również powiązania z włoską społecznością w Szkocji. Dzięki temu Barga jest naprawdę wyjątkowym miejscem dla urlopowiczów.

Za życia Giovanni Pascoli osiadł w dolinie Serchio. Kochał wieś i kościół, a także góry i wzgórza. Tam napisał swoje najsłynniejsze dzieło Canti di Castelvecchio i zamieszkał w willi z siostrą.

Znajduje się tam katedra

Miasto Barga, położone na wzgórzu w regionie Garfagnana, sięga czasów Longobardów. Rodzina Medyceuszy mieszkała w mieście przez wiele lat i zbudowała oszałamiającą katedrę w stylu romańskim. Miasto jest również znane z organizacji festiwalu jazzowego każdego lata. Jest to również miasto adopcyjne włoskiego poety Giovanniego Pascoli. Poeta wygłosił przemówienie w miejskim Teatro dei Differenti, gdzie znalazł inspirację do swojego wiersza.

Giovanni Pascoli wybrał miasto Barga jako swoje przybrane miasto rodzinne, ponieważ było ono spokojne i ciche. Napisał poemat „Canti di Castelvecchio” na cześć spokoju, który znalazł w mieście. Dziś podróżni często zatrzymują się przy dawnym domu poety w mieście, zwanym obecnie Castelvecchio Pascoli. Dom ten kupił w 1895 roku za medale zdobyte na konkursie poezji łacińskiej w Amsterdamie.

W mieście znajduje się również duży teatr zwany Teatro dei Differenti, co tłumaczy się jako „Teatr Dewiantów”. Miasto jest siedzibą wielu organizacji literackich i stanowi centrum kulturalne. Współpraca partnerska Bargi ze Szkocją trwa do dziś. Miasto jest również gospodarzem corocznej misji handlowej i wymiany kulturalnej z tym krajem.

Katedra w Bardze to tysiącletnia budowla poświęcona św. Krzysztofowi. Jest najwyższym punktem miasta i mieści się w niej imponujące wnętrze. Została rozpoczęta w 998 roku n.e., a następnie przez kilka stuleci była zagospodarowywana.

Mieści się tu winiarnia

W historycznym centrum Bargi dominuje gotycka Katedra Bargi, której początki sięgają średniowiecza. Znajduje się tu także najstarszy budynek w mieście, kościół Świętego Krzyża, który pochodzi z XVI wieku. Podczas festiwalu cantine aperte można spróbować lokalnego wina Ansonaco.

Barga położona jest w Alpach Apuańskich, w Apeninach. Jest też uroczym przystankiem na wzgórzu w pobliżu Lucca. Miasto jest świetnym miejscem do odwiedzenia, jeśli podróżujesz po Włoszech.

Barga jest również domem włoskiego poety Giovanniego Pascoli, którego dom można dziś zwiedzać. Podczas wizyty w domu, będziesz mógł również zbadać jego archiwum, które zawiera ponad trzy tysiące dokumentów. W archiwum znajduje się wiele korespondencji Pascoli z wielkimi intelektualistami swoich czasów. Archiwum zawiera również 1600 fotografii i 6000 gazet.

W Bardze jest wiele innych rzeczy do zrobienia. Miasto otoczone jest pięknymi Apeninami, więc jest to świetne miejsce na wycieczkę pieszą lub rowerową. Stare centrum miasta jest domem dla wielu starożytnych pałaców i prestiżowych obrazów sztuki.

Znajduje się tu popularny pub

Giovanni Pascoli uważał Bargę za swoje przybrane miasto i został w nim pochowany po śmierci w Bolonii w 1912 roku. Przez 17 lat mieszkał w Castelvecchio Garfagnana, miejscowości położonej niedaleko Bargi. Dziś można zwiedzić dawny dom Pascoli, Casa Pascoli, który jest otwarty dla publiczności. W domu nadal znajdują się niektóre antyki i dzieła sztuki Pascoli.

Możesz również skorzystać z wizyty w Shamrock Irish Pub, który znajduje się tuż za centrum miasta. The Shamrock jest ulubionym miejscem wśród młodszych odwiedzających Bargę, gdzie pub oferuje piękny taras na dachu, gdzie można zjeść i wypić lokalnie robione jedzenie. The Shamrock ma duże miejsce do siedzenia na zewnątrz, a także serwuje doskonałą irlandzką kawę. W Bardze nie brakuje miejsc do jedzenia; większość kawiarni i restauracji w mieście ma angielskie menu, a większość mieszkańców mówi po angielsku.

W mieście znajduje się również Katedra San Cristoforo, której początki sięgają około 1000 roku. Rozszerzenia dodały gotyckie i romańskie elementy architektoniczne. Jej dominantą jest dzwonnica, która zainspirowała słynny poemat Giovanniego Pascoli „L’ora di Barga”. Można również odwiedzić arringo, ogromny trawnik pomiędzy Palazzo Pretorio a katedrą. W okresie średniowiecza na tej zielonej przestrzeni zbierali się ludzie, aby odbyć posiedzenia Parlamentu.

Giovanni Pascoli odwiedził Bargę podczas swojej wizyty we Włoszech. Poeta zatrzymał się w domu rodziny Caproni i był częstym gościem. Często wychodził z domu, aby pójść do teatru, gdzie czytał „Wielki proletariusz powstał”.

Podobne tematy