Odwiedź Palazzo Piccolomini, piękny renesansowy pałac w Pienzy, Włochy

W Pienzy, we Włoszech, możesz odwiedzić oszałamiający Palazzo Piccolomini, wspaniały renesansowy pałac. Został on zbudowany przez słynnego architekta Bernardo Rossellino. Był on letnią rezydencją papieża Piusa II. Jest również domem dla gry w toczenie sera.

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu italiawakacje.pl

Został zbudowany przy pomocy dłuta kamieniarza

W Pienzy można zwiedzić Palazzo Piccolomini, starożytny budynek, który został zbudowany w 1464 roku przy pomocy dłuta kamieniarza. Ten wyjątkowy budynek jest połączony z otaczającym krajobrazem i zieloną przestrzenią, posiada portyk z widokiem na Monte Amiata i Valdorcia. Posiada piękny kwadratowy ogród ze studnią w centrum. W rzeczywistości ogród ten jest uważany za pierwszy wiszący ogród renesansu.

Na zewnątrz widać wpływy florenckie. Jego fasada składa się z trzech poziomów: pierwszy poziom składa się z boniowanych detali kamiennych, drugi poziom ma okna słupkowe, a trzeci poziom jest zwieńczony gzymsem. Dziedziniec pałacu posiada duże gzymsy i królewski portyk.

Prace zostały wykonane przez dwóch braci, Antonio i Bernardo. Mieli oni dobrze prosperujący warsztat kamieniarski we Florencji. Przez długi czas był to jeden z najbardziej imponujących budynków w mieście. W rzeczywistości nadal jest największą.

Miasto Pienza to renesansowy klejnot w południowej części Toskanii. Zostało przewidziane jako „idealne miasto” w XV wieku. Miasto zostało nazwane na cześć swojego patrona, Enea Silvio Piccolomini. Letnia siedziba papieża miała swoją siedzibę w Pałacu Piccolomini, który został zbudowany dłutem kamieniarza w 1459 roku. Budynek jest uważany za jeden z pierwszych przykładów architektury renesansowej i może się nawet pochwalić ogrodem na dachu!

Został zbudowany przez słynnego architekta Bernardo Rossellino

Odwiedź Palazzo Piccolomini, piękny renesansowy pałac w Pienzy we Włoszech, zbudowany przez słynnego architekta Bernardo Rosselli w 15 wieku. Portyk budynku oferuje spektakularny widok na Monte Amiata i Valdorcia. Można też pospacerować po eleganckich pomieszczeniach pałacu i małym ogrodzie botanicznym.

Po wizycie w pałacu można zwiedzić miasto i jego okolice. Pienza jest miastem położonym na wzgórzu i oferuje piękne widoki ze swoich wielu punktów widokowych. Miasto jest pełne ścian pokrytych bluszczem i uroczych roślin doniczkowych, które obramowują drzwi. Jest tu także wiele muzeów i sklepów sprzedających lokalne produkty, a ser Pecorino jest popularnym przysmakiem w okolicy.

Położony w Pienzy Palazzo Piccolomini został zbudowany w XV wieku jako letnia rezydencja papieża Piusa II. Jego wnętrza odzwierciedlają humanistyczne idee jego właściciela. Nad projektem pracował słynny architekt Bernardo Rossellino, który jest częścią ambitnego humanistycznego projektu Piusa II. Pałac był domem rodziny Piccolomini do 1962 roku, kiedy to został podarowany Ente Morale di Siena.

Fasada pałacu jest elegancka i widać w niej wpływy architektury florenckiej. Palazzo składa się z trzech poziomów, z których pierwszy posiada boniowane kamienne detale, a drugi – okna ze słupkami. Fasada jest zwieńczona gzymsem i posiada portyk. Obecnie palazzo jest muzeum. Wewnątrz można zobaczyć imponującą bibliotekę, apartamenty papieskie, ryciny rodziny Piccolomini oraz ogrody włoskie.

Była to letnia rezydencja papieża Piusa II

Zbudowany w 1459 roku jako letnia rezydencja papieża Piusa II, Pałac Piccolomini jest cudem architektury renesansowej. Architekt, Bernardo Rossellino, był uczniem Leona Battisty Albertiego, a budynek został przywrócony do dawnej świetności. Prawdziwe arcydzieło architektury humanistycznej, pałac jest również unikalnym przykładem renesansowych ogrodów dachowych.

Pałac Piccolomini jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i stanowi oszałamiający widok w Pienzy. Zwiedzający mogą wybrać się na wycieczkę po pałacu i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Val d’Orcia. Pałac jest dostępny dla osób niepełnosprawnych, ale wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Pius II był również autorem. Jego autobiografia Commentarii została napisana w latach 1462-1464 i jest niezwykłym dziełem literatury historycznej. Autobiografia Piusa II Commentarii została po raz pierwszy opublikowana w Rzymie w 1584 roku przez dalekiego krewnego, arcybiskupa Francesco Bandini Piccolomini, który zmienił nieco tekst. Błędnie przypisał ją innemu autorowi o nazwisku Iohannes Gobellinus. Komentarze zostały napisane w perspektywie trzecioosobowej, na wzór Cezara.

Ma grę w toczenie sera

Jedną z najbardziej wyjątkowych rzeczy do zobaczenia w Pienzy jest gra w toczenie sera. Ta zabawna tradycja jest częścią Fiera del Cacio, która odbywa się w Pienzy każdego września. To wydarzenie celebruje miejski ser pecorino i inne tradycyjne produkty. Uroczystości obejmują grę w toczenie sera znaną jako Palio del Cacio al Fuso, gdzie uczestnicy toczą rundę pecorino wokół drewnianego wałka.

Ważne jest, aby zauważyć, że miasto Pienza było pierwotnie nazywane Corsignano do XV wieku. Nazwa miasta została zmieniona na Pienza przez wielkiego humanistę Enea Silvio Piccolomini, który miał zostać papieżem Piusem II. Chciał on uczynić z niej miasto godne renesansu. Kilka ważnych budynków w Pienzy zostało zaprojektowanych przez niego. Należała do nich Katedra, Urząd Miasta i Plac Centralny.

Odwiedzający Pienzę znajdą mnóstwo zajęć, które zapewnią im rozrywkę podczas zwiedzania renesansowej architektury. Miasto posiada wiele innych ciekawych zabytków i muzeów, w tym pałace Ammannati i Borgia, a także ratusz i prezbiterium. Jednym z tych zabytków jest Palazzo Piccolomini, który został zaprojektowany przez Rossellino w XV wieku. Obecnie mieści się w nim Muzeum Diecezjalne oraz Museo della – muzeum sztuki.

To dawny klasztor

Ten piękny renesansowy pałac w Pienzy był pierwotnie klasztorem. Budynek został zaprojektowany przez Rossellino. Budynek został najpierw wydzierżawiony Collegio Tolomei, który został założony przez Celso Tolomei w 1629 roku. Collegio Tolomei nadal zajmowało budynek do początku XIX wieku. Następnie przejął go Scrittoio delle Regie Fabbriche i wykorzystywał jako biuro rządu.

Miasto Pienza nosiło kiedyś nazwę Corsignano. W 1459 roku papież Enea Piccolomini nakazał przemianować miasto na Pienzę na swoją cześć. Zbudował też nową katedrę i palazzo na własny użytek. Zaprosił też innych przyjaciół do budowy domów w mieście. Rossellino zaprojektował również ratusz i plac przed kościołem. Z boku ratusza stworzył również studnię ułatwiającą nawadnianie.

Wnętrze pałacu ma wiele elementów renesansowych, w tym dobrze zachowaną sypialnię papieża i pokrytą bluszczem loggię na drugim piętrze. Rozciąga się z niej wspaniały widok na Monte Amiata i Valdorcia. Znajduje się tu również uroczy, pokryty bluszczem wiszący ogród, który uważany jest za jeden z pierwszych renesansowych ogrodów dachowych.

Znajduje się przy Piazza Pio II

Podczas wizyty w Pienzy warto rozważyć zobaczenie Palazzo Piccolomini. Ten piękny renesansowy pałac znajduje się na Piazza Pio II w centrum miasta. Uważany jest za jeden z najpiękniejszych renesansowych pałaców na świecie. Ma wspaniałe wnętrze i wspaniały wygląd zewnętrzny. Jest to wspaniałe miejsce do odwiedzenia z rodziną lub przyjaciółmi.

Fasada pałacu wykonana jest z kamienia i nawiązuje do pałaców we Florencji. Jest symetryczna z dwoma rzędami po 23 okna na każdym piętrze, nad którymi znajdują się ozdobne gzymsy. Wokół wejścia znajduje się portyk oraz piękny, kwadratowy dziedziniec. We wnętrzu pałacu znajduje się kilka sal i mały ogród botaniczny.

Okres renesansu był dla Pienzy okresem prosperity. Był to dom dla humanistycznego papieża Piusa II. Zdecydował się on na zmianę nazwy miasta z Corsignano na Pienza i zlecił jej zaprojektowanie słynnemu architektowi Bernardo Rossellino. Miasto stało się „miastem idealnym” dla renesansu.

Pałac Piccolomini został zbudowany w 1469 roku. Był siedzibą potężnej rodziny, do której należał m.in. papież Pius II oraz wielu książąt i biskupów. Pałac został zaprojektowany przez Bernardo Rossellino i został ukończony w 1470 roku. Pałac Piccolomini pozostał domem rodziny Piccolomini aż do lat 60-tych XX wieku.

Podobne tematy