Najpopularniejsze wycieczki po Florencji

Florencja jest pięknym i historycznym miastem i jest wiele dostępnych wycieczek, które pomogą Ci jak najlepiej wykorzystać czas. Wybierz się na pieszą wycieczkę po Florencji i zobacz niektóre z najpiękniejszych dzieł sztuki w mieście. Możesz również odwiedzić rynek skórzany i galerię rzeźb na świeżym powietrzu. Możesz nawet odwiedzić niektóre z miejsc rozsławionych przez historie Dana Browna. Będziesz miał również okazję zobaczyć niektóre z najważniejszych budynków i zabytków w mieście.

Apartamenty królewskie Medyceuszy

Popularna wycieczka we Florencji zabierze Cię do królewskich apartamentów Medyceuszy. Zostały one zbudowane w drugiej połowie XV wieku i są domem dla oszałamiającej kolekcji sztuki. W całym pałacu zobaczysz dzieła Michała Anioła, Botticellego, Van Dycka i Rubensa. Możesz również odwiedzić Galerię Palatina, w której znajdują się dzieła włoskich artystów z końca XVIII i początku XX wieku.

Pierwszy dom rodziny Medyceuszy, Pałac Medyceuszy był również twórczą przestrzenią dla renesansowych artystów. W pałacu znajdują się renesansowe dziedzińce, ogrody z rzeźbami i Kaplica Magów. Znajduje się tam również Galeria Luca Giordano, która posiada freskowane sufity i złote dekoracje. Dawna Republika Florencji była miejscem narodzin Leonarda da Vinci, który wpłynął na historię sztuki zachodniej.

Innym ważnym miejscem we Florencji jest Palazzo Medici Riccardi, który znajduje się w pobliżu Basilica di San Lorenzo. Podczas gdy wygląd zewnętrzny tego renesansowego pałacu jest raczej prosty, wnętrze pokazuje bogactwo rodziny Medyceuszy. Najbardziej znanym pomieszczeniem jest Kaplica Magów, w której znajdują się wspaniałe freski autorstwa Benozzo Gozzoli.

Jeśli szukasz szybkiego zwiedzania Florencji, możesz dołączyć do poszukiwania skarbów. Te przygody zabiorą Cię zarówno przez pałac jak i ogrody. Wycieczki te trwają około trzech godzin. Możesz także odwiedzić Korytarz Vasari, który łączy Galerię Uffizi z Pałacem Pitti. Korytarz Vasari został również zbudowany przez rodzinę Medyceuszy w 1565 roku.

Ponte Vecchio, który przecina rzekę Arno, jest kolejną dużą atrakcją Florencji. Został on nazwany na cześć zamożnego bankiera, który był symbolem władzy Medyceuszy w XVI wieku. Chociaż jest to obowiązkowe miejsce we Florencji, możesz chcieć kupić bilety z wyprzedzeniem, aby uniknąć długich linii.

Rodzina Medyceuszy była potężna politycznie i finansowo w okresie średniowiecza. Jej członkowie wżeniali się w rodziny królewskie w całej Europie, w tym dwie królowe francuskie. W latach dwudziestych XV wieku pozostało niewielu potomków Kosmy Starszego, ale gałąź rodziny wywodząca się od drugiego syna Giovanniego di Bicci de’Medici nadal stanowiła dynastię.

Amfiteatr Medyceuszy

Jeśli zatrzymujesz się we Florencji, rozważ zarezerwowanie jednej z wielu wycieczek z przewodnikiem, które pokazują to fascynujące miasto. Wycieczki te wprowadzą Cię w niektóre z najbardziej ikonicznych atrakcji miasta, w tym Duomo Brunelleschiego i Piazza della Repubblica. Możesz również odwiedzić grobowce Michała Anioła i Piazza della Signoria. Ponadto będziesz miał okazję przespacerować się wzdłuż Ponte Vecchio, wyłożonego wiekowymi sklepami jubilerskimi.

Rodzina Medyceuszy była polityczną i ekonomicznie wpływową rodziną w okresie renesansu. W XII wieku wycofali się z Cafaggiolo, miasta w Toskanii, aby osiedlić się we Florencji. Rodzina Medyceuszy zgromadziła ogromne bogactwo dzięki bankowości i handlowi, i wykorzystała je do wpływania na politykę, religię i kulturę. Podczas swoich rządów zlecili Michałowi Aniołowi stworzenie Kaplicy Medyceuszy i Biblioteki Laurentiańskiej.

Rodzina Medyceuszy pasjonowała się również sztuką. Zatrudniali najlepszych artystów do stworzenia kościoła i kaplic grobowych swojej rodziny. Artyści tacy jak Michał Anioł, Leonardo da Vinci i Andrea del Sarti pracowali nad tymi arcydziełami. Ich syn Giovanni de’Medici, który został papieżem Leonem X w 1513 roku, kontynuował rodzinne wsparcie dla sztuki jako papież.

Jeśli chcesz poznać przeszłość rodziny Medyceuszy, możesz odwiedzić Pałac Medyceuszy w sercu Florencji. Ten starożytny pałac został pierwotnie zaprojektowany, aby pomieścić rosnącą kolekcję sztuki rodziny. Będziesz mógł również zobaczyć cenne obrazy Francesco I de’ Medici.

Możesz również odwiedzić Ogrody Boboli, które pierwotnie miały być prywatnymi ogrodami rodziny Medyceuszy. W ogrodach znajduje się wiele pięknych rzeźb, historycznych budynków i fontanna. Ogrody Boboli są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wycieczka po ogrodach to świetny sposób, aby dowiedzieć się więcej o historii Florencji. Ogrody Boboli można zwiedzać bezpłatnie w pierwszą niedzielę każdego miesiąca, ale należy zarezerwować bilety z wyprzedzeniem, aby uniknąć długich kolejek.

Pałac Medyceuszy był ostatnią rezydencją rodziny Medyceuszy, a później mieścił ich kolekcję sztuki. Będziesz mógł podziwiać architektoniczny splendor pałacu i jego bogatą historię. Zobaczysz również dzieła sztuki autorstwa znanych mistrzów, takich jak Canova i Tytan, oraz przespacerujesz się po dzielnicy rzemieślniczej.

Statua Dawida

Statua Dawida jest jedną z najbardziej znanych atrakcji Florencji. Stojąc na wysokości ponad pięciu metrów (17 stóp) symbolizuje zwycięstwo biblijnego Dawida nad Goliatem. Jego rzeźbione cechy przedstawiają kończyny młodego bohatera, mięśnie, żyły i wyraz twarzy. W 1504 roku posąg został umieszczony przy wejściu do Palazzo Vecchio, aby służył jako symbol florenckiej niezależności.

Posąg był wielokrotnie uszkadzany. Jest podatny na trzęsienia ziemi, a lekkie wstrząsy mogą łatwo uszkodzić kostki posągu i obalić go. Jeśli planujesz odwiedzić Florencję, będziesz chciał się upewnić, że zaangażujesz się w działalność organizacji Friends of Florence, aby pomóc w jej zachowaniu.

Możesz również zarezerwować przedział czasowy, aby odwiedzić posąg i podziwiać jego piękno. Jest to popularna atrakcja we Florencji, więc dobrze jest dokonać rezerwacji z dużym wyprzedzeniem. Zima ma tendencję do bycia mniej zajętym, więc unikniesz długich kolejek. Rezerwacja z wyprzedzeniem pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, a także unikniesz frustracji związanej z czekaniem w kolejce.

Odwiedzając Florencję, nie przegap Statuy Dawida. Jest to słynna ikona renesansu i jedna z najbardziej znanych marmurowych rzeźb na świecie. Posąg ten reprezentuje ludzką inteligencję, piękno i demokrację. Reprezentuje również prawdziwego ducha miasta. Jeśli szukasz wycieczki, w której znajduje się Statua Dawida, upewnij się, że zaplanujesz ją odpowiednio.

Statua Dawida jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych we Florencji. To arcydzieło Michała Anioła jest również doskonałym miejscem do zabrania dzieci. Doskonałą opcją jest również wizyta w Galerii Accademia. Jeśli masz grupę osób, które chcą zobaczyć posąg razem, mogą dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem. Te bilety są również dostarczane z priorytetowym dostępem. Ważne jest, aby zarezerwować bilety z wyprzedzeniem, dzięki czemu można uniknąć długiej kolejki.

Będąc w Galerii Akademii, nie przegap Statuy Dawida. Jest to jedna z najsłynniejszych rzeźb świata, wykonana przez Michała Anioła w latach 1501-1504. Pieta była już dowodem umiejętności Michała Anioła, ale Dawid okazał się jego przełomem. I do dziś jest jedną z najpopularniejszych atrakcji Florencji.

Podobne tematy