Ciesz się panoramicznym widokiem z Piazzale Michelangelo we Florencji

Jeśli jesteś w Mediolanie i chcesz zobaczyć miasto z innej perspektywy, nie przegap panoramicznego widoku na miasto z Piazzale Michelangelo. Widok ten jest jednym z najbardziej ikonicznych w mieście. Ale nie jest to jedyny, który możesz podziwiać z placu. Zobaczyć można również Forte Belvedere i Ogrody Boboli.

Piazzale Michelangelo

Ze szczytu Piazzale Michelangelo można uzyskać niesamowitą panoramę Florencji. Można zobaczyć Forte di Belvedere i Bazylikę San Miniato al Monte. Budynek został zaprojektowany przez Giuseppe Poggi, a zbudowano go w 1865 roku, kiedy Florencja była stolicą Włoch.

Panoramiczny widok z Piazzale Michelangelo to klasyczny sposób na zobaczenie Florencji. Duży taras, położony około pół godziny od centrum miasta, jest idealnym miejscem do oglądania zachodzącego nad Florencją słońca. Za tobą znajduje się słynne San Miniato al Monte, które jest osiem minut spacerem od Piazzale Michelangelo.

Jeśli nigdy nie byłeś we Florencji, jest to najlepszy sposób, aby zobaczyć miasto z góry. Z tego miejsca uzyskasz panoramiczny widok na Florencję i słynny most Ponte Vecchio. Możesz wynająć prywatnego przewodnika, który oprowadzi Cię po mieście i odpowie na wszelkie pytania.

Panorama Widok z Piazzale Michelangello to popularne miejsce wśród turystów. Urzekające krajobrazy Florencji i jej terakotowe dachy stanowią doskonałe tło. Jeśli uda Ci się zaplanować wizytę przed zachodem słońca, możesz nawet spakować piknik i cieszyć się widokiem.

Forte Belvedere

Położony na wzgórzach na południe od historycznego centrum Florencji, Piazzale Michelangelo oferuje panoramiczny widok na miasto. Został zbudowany jako taras, aby zapewnić panoramiczne widoki na miasto. Piazza została zaprojektowana przez architekta Giuseppe Poggi. W 1869 roku, kiedy Florencja została stolicą Włoch, miasto przeszło ogromny projekt odnowy miejskiej. Wzdłuż rzeki Arno wybudowano kilka „lungarni”, czyli nadrzecznych chodników. Miasto musiało wymienić swoje 14-wieczne mury, a Viale dei Colli, obwodnica, została zbudowana wzdłuż Arno.

Odwiedzający Piazzale Michelangelo mogą obejrzeć katedrę, która jest częścią wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Ponte Vecchio, najwęższego punktu rzeki Arno. W Ponte Vecchio znajduje się również seria panoramicznych okien, w tym jedno, które wychodzi na Ponte Santa Trinita. Po wejściu na szczyt wieży można zwiedzić znajdujące się poniżej muzeum i zobaczyć panoramiczny widok na Florencję.

Piazzale Michelangelo znajduje się w dzielnicy Oltrarno i jest jednym z najpiękniejszych miejsc Florencji na panoramiczne widoki. Znajduje się na nim strzelista replika Dawida Michała Anioła. Na szczyt placu można się dostać wchodząc po schodach z Piazza Poggi. Chociaż wspinaczka może wydawać się zniechęcająca, panoramiczny widok na miasto jest tego wart. Na szczycie placu znajdują się nawet sprzedawcy, którzy sprzedają napoje turystom.

Aby dotrzeć na Piazzale Michelangelo, weź autobus 12 lub 13 z centrum miasta. Możesz również wziąć taksówkę na szczyt wzgórza. Za przejazd trzeba zapłacić około 10 EUR. Po nasyceniu się widokiem ze szczytu, wiele osób decyduje się na spacer z powrotem do centrum Florencji.

Z Piazza Michelangelo można również wejść na Porta San Niccolo, która pierwotnie była bramą w murach obronnych Florencji. Arnolfo di Cambio zaprojektował bramę w 1324 roku. Uratowana przed rozbiórką w XIX wieku, oferuje spektakularne widoki na miasto. Na jej szczyt prowadzi około 160 stopni.

Kolejna wspaniała fotografia to słońce zachodzące nad rzeką Arno. Światło jest oszałamiające na tym zdjęciu, a słońce zachodzące nad rzeką sprawia, że jest to niezapomniany moment. Neoklasyczna loża poniżej została zaprojektowana przez Giuseppe Poggi. Miało się w niej mieścić muzeum dzieł Michała Anioła. Dziś w budynku znajduje się restauracja z panoramicznym widokiem na miasto.

Piazzale Michelangelo to doskonałe miejsce do podziwiania zachodu słońca. Znajduje się on zaledwie 30 minut od historycznego centrum i zapewnia oszałamiającą panoramę miasta. Po zachodzie słońca można również odwiedzić Galerię Uffizi, jedno z najważniejszych muzeów we Włoszech i jedno z najsłynniejszych muzeów na świecie. Znajdują się w niej jedne z najważniejszych dzieł epoki renesansu, w tym prace Michała Anioła i Leonarda da Vinci.

Ogrody Boboli

Jeśli chcesz podziwiać panoramę Florencji, powinieneś zacząć od Piazzale Michelangelo. Plac ten otoczony jest kilkoma pomnikami, w tym Dawidem, który stoi w centrum. Michał Anioł wyrzeźbił Dawida i inne swoje arcydzieła, aby umieścić je na grobowcu poświęconym Giuliano de Medici i Lorenzo de Medici. Za Dawidem znajduje się loggi, gdzie Michał Anioł wystawiał wszystkie swoje rzeźby. Od tego czasu budynek stał się restauracją z panoramicznymi widokami.

Do Piazzale Michelangelo można dotrzeć pieszo, samochodem lub komunikacją miejską. Czerwony dwupoziomowy autobus z centrum miasta może Cię tam zabrać. Alternatywnie, możesz wziąć autobus z dzielnicy Piazzale Michelangelo, która znajduje się w pobliżu Piazza Giuseppe Poggi. Możesz również dostać się tam schodami, znanymi jako „rampy Poggi”, z Piazza Giuseppe Poggi.

Panoramiczny widok na Florencję nie może być pobity, a to miejsce jest idealne na zachód słońca. Ten plac na wzgórzu znajduje się zaledwie 30 minut od historycznego centrum. Poza tym możesz odwiedzić Galerię Uffizi, jedno z najważniejszych muzeów we Włoszech i jedno z najbardziej znanych na świecie. Zawiera ona dużą kolekcję renesansowych arcydzieł, w tym dzieła Michała Anioła i innych znanych artystów.

Jedna z najpopularniejszych panoram we Florencji rozciąga się z Piazzale Michelangelo. Ten malowniczy taras zewnętrzny znajduje się na południowym brzegu rzeki Arno i został zbudowany pod koniec XIX wieku. Budynek jest pięknym hołdem dla ulubionego syna miasta, Michała Anioła Buonarottiego. Na placu znajdują się wykonane z brązu repliki Dawida Michała Anioła i wiele innych rzeźb, a cały teren jest idealny do zrobienia panoramicznego zdjęcia.

Aby uzyskać jeszcze lepszy widok na Florencję, można wybrać się na spacer pod górę. Publiczny autobus 12 zatrzyma się na Piazzale Michelangelo. Alternatywnie, można wziąć taksówkę z dworca kolejowego do piazzale za 10 EUR. Przejażdżka powinna być przyjemna, a ty będziesz cieszyć się zjazdem z powrotem do centrum Florencji.

Florencja to piękne i historyczne miasto z wieloma wspaniałymi zabytkami do zobaczenia. Panoramiczny widok pozwoli Ci podziwiać najsłynniejsze miejsca w mieście oraz rozciągające się za nim Appeniny. Możesz również podziwiać panoramę Florencji z innych wysokich miejsc w mieście.

Innym sposobem na podziwianie panoramy Florencji jest wejście na wieżę Palazzo Vecchio. Jest to trzeci najsłynniejszy zabytek Florencji, w którym znajduje się słynny posąg Dawida. Możesz również odwiedzić muzeum znajdujące się wewnątrz tego budynku. Muzeum posiada również dzwonnicę, na którą można się wspiąć. Bilet na wieżę i muzeum będzie kosztował około 14 euro.

Podobne tematy