Główne wydarzenia w Pistoi

Jeśli podróżujesz do Pistoi, możesz odwiedzić zabytkowe budynki i atrakcje kulturalne miasta. W miejskim ratuszu znajduje się Muzeum Obywatelskie, które zawiera dzieła sztuki od XIII do XX wieku. Jest to również dom dla Giostra dell’Orso i wieczór bluesowy o nazwie Sweet Home Pistoia.

Piazza del Duomo

Piazza del Duo w Pi toscana, średniowiecznym mieście, jest wyłożona średniowiecznymi budynkami. Na Piazza del Duo znajduje się katedra, zbudowana na miejscu starożytnego rzymskiego toru wyścigowego. Duomo jest centralnym punktem średniowiecznego miasta. W katedrze znajduje się srebrny ołtarz św. Jakuba. Tradycyjnym wydarzeniem w mieście jest średniowieczny wyścig konny, Palio. Przed rozpoczęciem wyścigu, uczestnicy są błogosławieni przez biskupa.

Piazza del Duo jest wypełniony rzeźbami. Na Duomo znajduje się kilka dzieł Leonarda di Ser Giovanni. Jego posąg Chrystusa jest arcydziełem. Wśród innych dzieł na Duomo są obrazy św. Jana, św. Jakuba i Apostołów.

Bazylika Madonny dell’Umilta jest drugim najważniejszym budynkiem sakralnym w Pistoi. Pierwotnie była domem biskupa Pistoi, ale później stała się rezydencją władcy. W głównej sali zachowały się jeszcze ślady fresków, ale są one trudne do interpretacji. Nowy właściciel palazzo podjął się gruntownej renowacji. Muzeum Capitolare zajmuje pomieszczenia w piwnicy.

Pistoia to malownicze miasto położone na południowych stokach Apeninów. Leży około 28 km na północny zachód od Florencji. Miasto ma urok starego świata i jest otoczone starożytnymi murami.

Sweet Home Pistoia wieczór bluesowy

Coroczny Sweet Home Pistoia blues night będzie świętował 40 lat festiwalowego bluesa. Impreza ta jest włoskim festiwalem bluesowym organizowanym przez Stowarzyszenie Blues In i społeczność Pistoi. Wśród artystów występujących podczas imprezy są Eugenio Finardi, Cek Franceschetti i Francesco Piu.

Podczas wieczoru nie zabraknie muzyki z całego świata oraz stoisk z jedzeniem ulicznym. Ponadto w ramach wydarzenia odbędzie się targ pełen przedmiotów rzemieślniczych. Wieczór będzie zabawą i beztroskim świętowaniem w sercu Pistoi. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego festiwalu muzycznego, odwiedź oficjalną stronę internetową.

Pistoia Blues Festival odbywa się każdego lipca na Piazza Duomo i jest jednym z najstarszych festiwali muzycznych we Włoszech. W ramach 41. edycji odbędą się występy artystów o międzynarodowej renomie. Nie zabraknie również imprez towarzyszących i targu ulicznego. Na festiwalu wystąpi również Gov’t Mule, jeden z najbardziej wpływowych zespołów southern rockowych w historii.

Impreza otwierająca festiwal nosi nazwę książki o 40-letniej historii festiwalu. Wydarzenie to będzie również uhonorowaniem niektórych kluczowych graczy, którzy przyczynili się do tego, że festiwal jest tak wyjątkowym doświadczeniem. Wieczór będzie zawierał występy na żywo wielu artystów muzycznych i opowie o historii festiwalu.

Giostra dell’Orso

Giostra dell’Orso, lub Giostra of the Orso w Pistoi, jest corocznym festiwalem renesansowym w tym mieście. Ten historyczny festiwal obejmuje paradę średniowiecznych strojów, mszę w katedrze i jousting. Cztery dzielnice Pistoi, każda z własnym kolorem i symbolem, biorą udział w dorocznym pojedynku. Cztery różne kolory i symbole są reprezentowane na czterech bramach miejskich, Porta San Marco i Porta al Borgo. Smok, Biały Jeleń i Złoty Lew reprezentują różne dzielnice.

Pierwotnie Giostra dell’Orso była bogatym konkursem, a nagrodą było palio, czyli drogocenna tkanina pokryta obrazami znanych malarzy renesansowych. Tor wyścigowy składał się z długiej prostej, ale później został połączony z torem okrągłym. Dziś Giostra dell’Oro obchodzona jest w Pistoi 25 lipca. Jacopo i jest najsłynniejszym świętem historycznym w mieście.

Giostra dell’Orso odbywa się co roku 25 luglio. To średniowieczne wydarzenie jeździeckie jest bardzo niebezpieczne i spowodowało dziewięć ofiar śmiertelnych i 17 rannych. W rzeczywistości Giostra dell’Orso była kilkakrotnie wstrzymywana z powodu śmierci dwóch cavalli, Oracle Force i Golden Storming.

To wydarzenie jest wyjątkowym połączeniem historii i tradycji. W Giostra dell’Orso biorą udział rycerze reprezentujący dwa różne dystrykty. Aby wygrać, jousterzy muszą trafić w cel w kształcie niedźwiedzia. Pierwszy jouster, który trafi w łapę niedźwiedzia, zdobędzie dwa punkty, a drugi jouster jeden punkt. Jouster z najwyższym wynikiem zostaje ukoronowany jako Cavaliere Speron d’Oro.

Kąpiele termalne

Kąpiele termalne w Pistoi znane są ze swoich wartości leczniczych. Woda termalna tego obszaru spada z formacji wapiennej do naturalnych basenów. Czyste wody kontrastują z zielenią i tworzą czarującą atmosferę. Wielu mieszkańców odwiedza termy w celu leczenia chorób układu oddechowego, bólu pleców i innych dolegliwości.

Termy w Pistoi istnieją od wieków. Obszar ten graniczy z miastami Lucca i Florencja. Oba są na tyle blisko, że można wybrać się na jednodniową wycieczkę. Region graniczy również z krajami uzdrowiskowymi na południu i górzystymi na północy. Do surowych Apeninów można dotrzeć samochodem w ciągu 90 minut.

Łaźnie termalne w Pistoi są obowiązkowym punktem zwiedzania dla osób odwiedzających ten region. Jest tu wiele darmowych kąpielisk termalnych do wyboru, dzięki czemu łatwo znaleźć takie, które będzie odpowiadało Twoim potrzebom. Znajdują się one w pobliżu niektórych z najbardziej znanych miast sztuki w Toskanii i można je połączyć z relaksującymi wakacjami w regionie.

Termy w Pistoi istnieją od czasów starożytnych Rzymian. Woda w basenach osiąga temperaturę ponad 40 stopni. Łaźnie te są bezpłatne do odwiedzenia i są szczególnie przyjemne w lecie. Znajduje się tu również kilka restauracji i strefa dla dzieci. Z łaźni można korzystać w ramach karnetu na pół dnia lub na cały dzień.

Turystyka piesza

Region Toskanii jest domem dla jednych z najpiękniejszych szlaków turystycznych na świecie, a Pistoia nie jest wyjątkiem. Ten pozbawiony dostępu do morza region jest domem dla stolicy Pistoia. Region składa się z 22 gmin i zajmuje powierzchnię 964 kilometrów kwadratowych.

Poświęcenie czasu na wędrówkę starożytnymi szlakami i przejście przez średniowieczne wioski będzie nie tylko duchowe i intelektualne, ale także zapewni Ci wyjątkowy sposób na doświadczenie tego regionu. Miasto jest punktem początkowym i końcowym pięciu starożytnych pielgrzymek, w tym Via Strata, która jest częścią oficjalnych szlaków Toskanii.

Z pomocą lokalnego przewodnika pieszego, możesz odkryć piękno Toskanii, jednocześnie zdobywając ćwiczenia. Pracownicy Tuscany Hiking są profesjonalni i mogą poprowadzić Cię na wycieczki w góry i nad morze. Mogą oni również zaoferować wycieczki w języku angielskim i włoskim. Dostępna jest również wycieczka rowerowa, która daje możliwość cieszenia się spokojnym pięknem regionu podczas spożywania tradycyjnych toskańskich potraw.

W regionie znajduje się piękna Montagna Pistoiese, seria wysoko położonych lasów i świeży wiatr. Wędrówki po Alpach w Pistoi to świetny sposób na kontakt z naturą. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem, czy biegłym wędrowcem, znajdziesz coś dla siebie.

Festiwal muzyczny

Muzyka to świetny sposób na cieszenie się latem, a Festiwal Muzyczny w Pistoi da Ci wiele okazji, by się nią cieszyć. Festiwal ten gromadzi artystów z całego świata. Będziesz mógł podziwiać występy na żywo, stoiska z jedzeniem ulicznym i rynki rzemieślnicze. Festiwal wydobędzie z miasta to, co najlepsze i da Ci szansę na doświadczenie Pistoi w jej najlepszym wydaniu.

Każdego roku, w dniu przesilenia letniego, miasto obchodzi Europejski Festiwal Muzyczny. Obejmuje on bogaty program koncertów i przedstawień, przy współpracy z instytucjami kulturalnymi i stowarzyszeniami miejskimi. Podczas festiwalu odbywa się również specjalna wystawa zatytułowana Dai rifiuti la musica, której kuratorem i gospodarzem jest Gruppo Hera. Można ją oglądać w Palazzo Comuna.

Podobne tematy