Muzea obywatelskie w San Gimignano

Muzea Obywatelskie w San Gimignana to świetny sposób na poznanie historii miasta. Znajdują się one w palazzo del Popolo (lub Palazzo Comunale) i obejmują Sala Dante, w której znajduje się fresk Lippo Memmi, „Maesta”. Mogło to być prywatne biuro głównego sędziego gminy.

Z przyjemnością przedstawiamy artykuł, który powstał przy współpracy z travelers.pl

Museo della Tortura e di Ciminologia Medievale

W Muzeum della Tortura e di Criminologia Medievale w San Giamignano znajdują się artefakty pochodzące z czasów etruskich, rzymskich i średniowiecznych. Można tu również zobaczyć przedmioty codziennego użytku z tych czasów, takie jak urny cineraryjne. W muzeum znajduje się również odtworzona apteka z XVI wieku, a także przykłady ziół leczniczych.

Museum della Tortura e di Criminologia Medievale to fascynujące muzeum znajdujące się pod ziemią. Posiada ponad 100 eksponatów zawierających narzędzia tortur, narzędzia i inne relikty z epoki średniowiecza. Możesz również uzyskać edukację na temat metod torturowania z eksponatów muzeum, które obejmują rzeczywiste narzędzia używane do torturowania ludzi podczas XVII-wiecznej inkwizycji.

W muzeum znajduje się Vergine di Norimberga, rodzaj sarkofago używanego do tortur. Wykonany był z castity i wyposażony w punkty służące do przemycania ciał torturowanych.

W San Gimignano znajduje się wiele muzeów. Muzeum Archeologiczne to obowiązkowa pozycja dla miłośników historii, natomiast Muzeum Wina pozwoli posmakować toskańskiego wina. Muzeum Tortur i Kryminologii Mediewalnej jest fascynującym miejscem do odwiedzenia, jeśli interesuje Cię makabryczna strona średniowiecznego świata. Krzesło tortur w muzeum jest ozdobione 1000 kolcami i było ogrzewane czerwonymi, gorącymi węglami.

W muzeum znajduje się również affresco autorstwa Lippo Memmi. Można też zobaczyć dzieła Taddeo di Bartolo i Benozzo Bozzoli. W muzeum znajdują się również ruiny bottegi i pozostałości laboratorium.

Museo della Vernaccia di San Gimignano

Jeśli szukasz autentycznego doświadczenia związanego z lokalnym winem, rozważ wizytę w Vernaccia di San Gimignana Wine Experience – La Rocca. To centrum degustacyjne zostało założone przez Consorzio del Vino Vernaccia di San Gimignane, które składa się z lokalnych producentów wina. Lokalni winiarze współpracowali przy tworzeniu DOCG, czyli nazwy pochodzenia geograficznego, aby chronić i promować lokalne winiarstwo.

Wino Vernaccia jest znanym produktem lokalnym. Jego historię można poznać w Muzeum Wina Vernaccia, które mieści się w zabytkowej willi w pobliżu rocca. W muzeum znajdują się interaktywne eksponaty, które śledzą historię wina. Dostępne są również degustacje i lekcje mistrzowskie. Cena kieliszka może wynosić od 4 do 7 EUR.

W muzeum znajduje się wiele eksponatów i stara prasa winiarska. Odwiedzający mogą poznać historię Vernaccia, które było ulubionym winem rodziny Medyceuszy i papieży. Wino było tak popularne, że rozprzestrzeniło się na inne regiony, ale żaden inny obszar nie wyprodukował tak dobrego rocznika jak ten wyprodukowany w okolicach San Gimignano.

Tradycja produkcji wina Vernaccia rozpoczęła się w San Gimignano już w 1600 roku. Jednak wraz z napływem do Europy nowych egzotycznych trunków, Vernaccia zaczęła tracić na popularności. Dopiero niedawno zaczęła się odbijać, a w 2008 roku muzeum obchodziło 50-lecie produkcji tego popularnego wina.

Muzeum to wyjątkowe doświadczenie dla miłośników Vernaccia. Nie tylko daje odwiedzającym możliwość degustacji i zakupu lokalnego wina, ale także uczy odwiedzających o historii i kulturze regionu. Odwiedzający dowiedzą się o rolnictwie obszaru, produkcji wina i praktykach rolniczych. Muzeum wykorzystuje multimedia i podkreśla lokalną kulturę.

Galleria Continua

Galleria Continua znajduje się w San Gimignano i jest otwarta dla zwiedzających od poniedziałku do niedzieli. Jest zamknięta w dni świąteczne. Galleria Continua Muzea Obywatelskie w San Gimignano można zwiedzać za darmo od poniedziałku do niedzieli.

Ta ciesząca się uznaniem galeria sztuki współczesnej mieści się w budynku dawnego kina w San Gimignano. Założona w 1990 roku Galleria Continua zajmuje się prezentacją sztuki, która przemawia do zróżnicowanej publiczności. Jedną z jej najbardziej fascynujących kolekcji jest Museo della Tortura e Ciminologia Medievale, w której znajduje się ponad 100 eksponatów. Eksponaty są pouczające i stanowią fascynującą lekcję na temat średniowiecznych metod tortur.

Miejskie muzeum archeologiczne mieści artefakty pochodzące z okresu etruskiego, rzymskiego i średniowiecznego. Zwiedzający mogą obejrzeć przedmioty takie jak biżuteria, ceramika i przedmioty codziennego użytku. Muzeum posiada również starożytną aptekę, w której znajdują się przykłady ziół leczniczych i garnki używane do przechowywania leków.

W Muzeum Obywatelskim znajduje się również Palazzo Comunale. Ten średniowieczny pałac posiada dwie ważne sale zawierające freski. W Sala di Dante, którą Dante odwiedził z Florencji, znajduje się fresk Dziewicy z Dzieciątkiem autorstwa Lippo Memmi.

Galleria Continua Muzea Obywatelskie są otwarte od poniedziałku do niedzieli, z wyjątkiem świąt państwowych. Wstęp do Muzeów Obywatelskich w San Gimignano wynosi 7,50 EUR za pojedynczy bilet, który obejmuje wejście do wszystkich trzech muzeów. Bilet ten oferuje również zniżkę na parking.

W San Gimignano znajdują się również inne atrakcje, w tym najwyższa w mieście wieża (54 metry). Wycieczka będzie wymagała od Ciebie pokonania 218 drewnianych schodów, ale widoki ze szczytu są tego warte.

Must-see muzea w San Gimignano

Jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia w San Gimignano jest odwiedzenie jego muzeów. Muzeum Archeologiczne jest jednym z wielu muzeów w mieście. Tutaj możesz dowiedzieć się o historii miasta oglądając rzymskie i etruskie eksponaty. Możesz również zobaczyć przedmioty z życia codziennego, takie jak ceramika i metalowe lustra. W Muzeum Archeologicznym znajduje się również Herbarium of Santa Fina, rekonstrukcja średniowiecznej apteki. Miejsce to posiada wspaniałą kolekcję średniowiecznych eliksirów, a także posiada przestrzeń do wystaw czasowych.

Muzea Obywatelskie w San Gimignano mają dwie części: pierwsza znajduje się na Piazza Duomo, natomiast druga w kompleksie Santa Chiara, w pobliżu parkingów 3 i 4. Bilet wstępu jest dobry na dwa dni i pozwala na zwiedzanie wszystkich trzech muzeów.

Kolejnym muzeum jest Museo della Tortura. To muzeum posiada imponującą kolekcję narzędzi tortur i artefaktów. Są tu również figury woskowe demonstrujące skuteczność narzędzi tortur. Muzeum posiada również pouczającą wystawę na temat historii tortur w czasach średniowiecza.

Na pierwszym piętrze Palazzo Comunale mieści się galeria. Jego wielka wieża, zwana Torre Grossa, została ukończona w 1300 roku i była najwyższym punktem murów miejskich. Na wyższych piętrach muzeum mieści się Muzeum Obywatelskie San Gimignano, znane również jako Miejska Galeria Sztuki.

Drugim co do wielkości kościołem w San Gimignano jest Chiesa di Sant’Agostino. Zbudowany w XIII wieku, jest prosty na zewnątrz, ale misternie zdobiony wewnątrz.

Podobne tematy