Znajdowanie kolorów jesieni wokół Florencji

Kampanila Giotta

Kolory jesieni we Florencji zapierają dech w piersiach! Niezależnie od tego, czy jesteś w mieście w interesach, czy dla przyjemności, będziesz chciał odwiedzić Kampanilę Giotta, aby zobaczyć niesamowity widok. 81-metrowa dzwonnica, której budowę rozpoczął Giotto di Bondone, jest drugim najważniejszym punktem orientacyjnym w mieście.

Ta wieża z piaskowca przylega do Duomo. Campanile została zaprojektowana przez Giotto, który zmarł w 1337 roku. Posiada 54 płaskorzeźby wykonane w kształcie rombów i sześciokątów. Chociaż nie jest do końca pewne, czy Giotto zaprojektował wszystkie z nich, Vasari przypisuje mu dwa panele.

Kampanila Giotta jest jedną z najpiękniejszych dzwonnic we Włoszech. Jest to gotyckie arcydzieło zaprojektowane na początku XIV wieku. Wnętrze kampanili zdobią misternie rzeźbione panele reliefowe i bogate dekoracje rzeźbiarskie. Wizyta w kampanili jest włączona do wielu wycieczek z przewodnikiem po całym kompleksie katedralnym.

Providence Canyon State Park

Kolory jesieni w Providence Canyon State Park we Florence w stanie Oregon są spektakularne i stanowią obowiązkowy punkt zwiedzania dla każdego, kto kocha wypoczynek na świeżym powietrzu. Park ten oferuje łatwe do umiarkowanych szlaki wokół krawędzi kanionu i jego dna. Szlaki poprowadzą Cię przez oszałamiający krajobraz, a Ty możesz nawet zarezerwować miejsce na kempingu w parku. Pamiętaj jednak, aby dokonać rezerwacji wcześnie, ponieważ miejsca na tyłach parku mogą się szybko zapełnić.

Providence Canyon State Park to wspaniałe miejsce na spędzenie popołudnia lub wieczoru. Park ten nosi przydomek „małego wielkiego kanionu” ze względu na piękne widoki, które można podziwiać. W parku znajdują się formacje skalne o unikalnych, przypominających zachód słońca kolorach.

Florence Marina State Park

Jesień to jeden z najlepszych okresów, aby zobaczyć piękne kolory jesieni wokół Florence Marina State Park. Region ten znany jest ze spektakularnych liści i oszałamiających widoków. Oprócz tego, że jest to piękne miejsce, aby cieszyć się jesienną pogodą, ten park stanowy oferuje mnóstwo zajęć na świeżym powietrzu, w tym wędkowanie i polowanie. Jeśli planujesz wycieczkę na kemping, możesz wybrać spośród wielu kempingów z pełnym wyposażeniem i opcji przyjaznych zwierzętom.

Florence Springs Hiking Trails

Jeśli odwiedzisz Florence Springs jesienią, będziesz miał okazję podziwiać zmieniające się kolory drzew. Obszar ten jest usiany licznymi szlakami turystycznymi. Jeśli szukasz wycieczki po kolorach jesieni, rozważ wycieczkę po okręgu. Ta trasa pozwoli Ci zobaczyć kilka najlepszych miejsc na zmieniające się liście.

Szlaki w tym obszarze są wyłożone różnymi rodzajami drzew, w tym Blueberry, Sourwood i Galax. Znajdziesz tu również kilka buków i hikor, a także rudbekie, dogi i klony górskie. Jeśli odwiedzisz to miejsce pod koniec września, będziesz miał okazję zobaczyć dąb scarlett, który ma jaskrawoczerwony kolor z zielonymi refleksami.

Najlepsze miejsca do oglądania jesiennych kolorów to Newfound Gap Road, Balsam Mountain Road i Thomas Divide Trail. Inne szlaki do odkrycia to Sweat Heifer Trail, Gregory Bald Trail i Rich Mountain Loop.

Casentino

Jeśli planujesz podróż do Toskanii jesienią, rozważ odwiedzenie regionu Casentino w południowo-zachodnich Włoszech. Jego urzekająca naturalna sceneria, starożytne zamki i zalesione obszary oferują nieskończone możliwości eksploracji jesienią. Region ten jest również gospodarzem corocznej imprezy jesiennej, zwanej Autumn Slow, poświęconej swojemu parkowi narodowemu. Trwa ona siedem tygodni podczas jesiennych miesięcy i oferuje odwiedzającym możliwość uczestniczenia w pieszych wycieczkach, słuchania jeleni byków w okresie godowym oraz korzystania z wielu festiwali i zajęć.

Jesienne liście są najlepiej doceniane w październiku i listopadzie w Parku Narodowym Casentino, który obejmuje prowincje Casentino, Monte Falterona i Campigna. Jego historia sięga 1012 roku, kiedy to Zakon Mnichów Kamedułów, założony przez św. Romualda, otrzymał odpowiedzialność za ochronę tego obszaru.

Korytarz Vasari

Korytarz Vasari we Florencji jest jednym z najpiękniejszych miejsc do oglądania jesiennych kolorów. Został zbudowany w pięć miesięcy przez wielkiego księcia Cosimo I de’ Medici, a zaprojektował go Giorgio Vasari. Został zamówiony w związku z małżeństwem syna Kosmy – Francesco z Johanną z Austrii. Architekt miał wiele projektów dla rodziny Medyceuszy i był jego ulubionym rzemieślnikiem. Korytarz Vasari był jednym z projektów, które zrealizował dla Kosmy. Chciał on, aby korytarz został ukończony na czas przed ślubem jego syna Franciszka I z Joanną Austriaczką. Wykonanie misternego projektu zajęło architektowi pięć miesięcy.

Korytarz Vasariego we Florencji jest jednym z najpopularniejszych miejsc jesiennych we Włoszech. Odwiedzający mogą zobaczyć dzieła jednych z największych artystów renesansu, w tym Giotto i Botticelli. Można tu zobaczyć wiele różnych obrazów, w tym słynne autoportrety autorstwa Vasariego. Należy jednak pamiętać, że na razie jest on zamknięty na czas remontu. Po zakończeniu remontów Korytarz zostanie ponownie otwarty w nowym formacie.

Restauracje we Florencji

Jeśli chcesz delektować się jesiennymi kolorami miasta, jednocześnie podziwiając piękną architekturę, powinieneś zjeść posiłek w jednej z najlepszych restauracji we Florencji podczas jesieni. Położona nad rzeką Arno, Osteria Vecchio Cancello serwuje różnorodne lokalne dania, takie jak pizza i owoce morza. Wnętrza są eleganckie i jasne, z wysokim sufitem i dużą ilością opraw oświetleniowych.

Restauracje we Florencji podczas kolorów jesieni mogą mieć ograniczone godziny pracy lub mogą nie być otwarte w ogóle. Jest jednak mnóstwo wydarzeń, którymi można się cieszyć w jesienny dzień we Florencji. Coroczne Targi Czekolady odbywają się na Piazza Santa Croce i obejmują pokaz gotowania i degustację czekolady. Miasto obchodzi również Dzień Kobiet, który został zapoczątkowany po tragedii w USA. Na cześć kobiet wielu Włochów wręcza bukiety kwiatów mimozy i przyznaje kobietom bezpłatny wstęp do muzeów. Również restauracje oferują w tym dniu specjalne posiłki.

Restauracje we Florencji podczas kolorów jesieni oferują pyszne sezonowe dania, takie jak ravioli z dyni i makaron z grzybami porcini. Do parowania z winem można spróbować Chianti lub innego toskańskiego czerwonego wina. Możesz również spróbować popularnej torta di mele i schiacciata con uva.

Activities to do in Florence

Miasto Florencja jest pięknym miejscem do odwiedzenia jesienią i ma wiele do zaoferowania. Jest domem dla wielu pięknych budynków, takich jak gotycko-renesansowa Basilica di Santa Croce. Możesz zwiedzić kościół lub odwiedzić muzeum znajdujące się w środku. Jest to miejsce spoczynku znanych artystów renesansowych, takich jak Michał Anioł, Rossini i Machiavelli. Możesz nawet załapać się na przedstawienie słynnej miejskiej opery, które odbywa się w XV-wiecznym kościele.

Możesz również odwiedzić słynny florencki pchli targ. Nie jest to miejsce na zakup skórzanej kurtki, ale jest to świetne miejsce na zrobienie kilku pięknych zdjęć. Znajduje się tuż obok Mercato Centrale i będzie bardziej prawdopodobne, że zobaczysz miejscowych niż turystów.

Podobne tematy