Parki i ogrody w Pistoi

Jeśli jesteś zainteresowany oglądaniem zwierząt z bliska, pokochasz Giardino Zoologico di Pistoia. Ten duży zielony obszar jest domem dla 65 gatunków ssaków, jak również 40 gatunków ptaków i 30 gatunków gadów. To zoo oferuje wiele atrakcji dla całej rodziny, w tym prezentacje pracowników na temat cech zwierząt. Dostępne są również warsztaty fotograficzne dla osób zainteresowanych uwiecznieniem królestwa zwierząt.

Incontri Bestiali

Projekt „Incontri Bestiali” to wyjątkowa okazja dla zwiedzających do interakcji ze zwierzętami. Jego celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie praw zwierząt i promowanie odpowiedzialnego zarządzania. Inicjatywa jest sponsorowana przez Zoo di Pistoia. Głównym celem projektu jest edukacja zwiedzających na temat dobrostanu zwierząt domowych.

Podczas wydarzenia odbędą się rozmowy lokalnych autorów, blogerów kulinarnych i polityków. Wśród autorów książek znajdą się Roberto Prioreschi, który napisał uznaną „150 rocznicę” Republiki Włoskiej, Campo Tizzoro, I Paesi della Montagna Pistoiese oraz An Antologia del 100anni di '100′. Wydarzenie odbędzie się w Biblioteca San Giorgio przy via Sand.

Parco w Pistoi to dobre miejsce na piknik z przyjaciółmi, jest tam też restauracja na lunch. Zoo Cafe serwuje ryby i kalmary, i jest przyjazne dla rodzin. Wizyta w Zoo w Pistoi to doskonały sposób na edukację całej rodziny na temat znaczenia opieki nad zwierzętami.

Położone poza centrum miasta, zoo jest jednym z najpiękniejszych w kraju. Można tu zobaczyć i obcować z ponad 500 zwierzętami w bezpiecznym i naturalnym środowisku. Zwiedzający mogą nawet wziąć udział w zajęciach z przewodnikiem, aby dowiedzieć się więcej o tych fascynujących stworzeniach. W zoo znajduje się również mobilne laboratorium, które dostarcza więcej informacji na temat zwierząt. Zoo posiada również tereny piknikowe, place zabaw i fascitoio, gdzie rodzice mogą się zrelaksować podczas gdy ich dzieci się bawią.

Giardino Zoologico di Pistoia

Giardino Zoologico di Pittoia to ogród zoologiczny położony w mieście Pistoia w Toskanii, we Włoszech. Został założony w 1970 roku i zajmuje powierzchnię 75 000 metrów kwadratowych. Posiada ponad 200 gatunków zwierząt i jest wspaniałym miejscem do odwiedzenia przez rodziny.

Oprócz zwykłych eksponatów zwierząt, odwiedzający mogą również wziąć udział w różnych zajęciach edukacyjnych. Zoo oferuje również nocne zwiedzanie z przewodnikiem. Zoo jest aktywnie zaangażowane w różne projekty ochrony przyrody. Posiada również szkółkę, która koncentruje się na nauczaniu dzieci o przyrodzie i ochronie zwierząt.

Giardino Zoologico di Pistaia to świetne miejsce dla rodzin na popołudnie pełne zabawy i nauki. Ten 7-hektarowy ogród zoologiczny jest domem dla ponad 600 zwierząt, w tym gadów, ptaków i ssaków. Znajduje się tam również restauracja, a także oferowane są warsztaty dla dzieci i dorosłych w każdym wieku.

Giardino Zoologico di Piatoia jest otwarty codziennie od 9:30 do 18:30, z czasem zamknięcia o 19:00. Znajduje się w południowo-zachodniej części Pistoi. Odwiedzający są mile widziani, aby wziąć piknikowy lunch w parku i zrobić sobie przerwę od zwiedzania, aby podziwiać zwierzęta.

Giardino Zoologico di Piatoia działa od 1970 roku i jest jednym z głównych obiektów zoologicznych we Włoszech. Jest domem dla ponad 400 zwierząt i jest członkiem EAZA i Union Italian Zoo and Acquari.

Jeśli planujesz odwiedzić Pistoia Zoo, rozważ Moovit, aby pomóc Ci się tam dostać. Darmowa aplikacja pozwoli Ci dowiedzieć się, jak dotrzeć do ZOO di Pistoia z dowolnego miejsca w mieście. Podaje nawet wskazówki na żywo i przystanki najbliżej zoo.

Podobne tematy