Giostra Del Saracino w Arezzo

Giostra del Saracino to tradycyjne wydarzenie odbywające się w Arezzo. Odbywają się tu saraceńskie jousty, których początki sięgają średniowiecza. W tym artykule omówimy to tradycyjne wydarzenie, gdzie się odbywa i czego można się spodziewać podczas joust.

Tradycja Giostra del Saracino w Arezzo

Giostra del Saracino w Arenzo to średniowieczna rekonstrukcja, która odbywa się dwa razy w roku w połowie czerwca i na początku września. Giostra del Saracino jest uważana za jedno z najbardziej fascynujących wydarzeń folklorystycznych we Włoszech. Ma długą historię i sięga XIII wieku. Jest to wydarzenie o charakterze wybitnie rozrywkowym i ma wiele historycznych uwarunkowań.

Giostra del Saracino w Arenzo to średniowieczny turniej, który odbywa się na Piazza Grande. Bierze w nim udział całe miasto i jest wypełniony kolorowymi pokazami. Turniej odbywa się w trzecią sobotę czerwca i pierwszą sobotę września. Uroczystości zaczynają się tydzień przed właściwym Joust.

Podczas Giostra del Saracino mieszkańcy przebierają się w średniowieczne stroje, by wziąć udział w wydarzeniu. Konkurs składa się z zawodów joustingowych, w których 8 rycerzy z każdej dzielnicy walczy o Złotą Lancę. Każdy rycerz galopuje na koniu z drewnianą lancą i ma za zadanie trafić w tarczę i Buratto przeciwnika. Mecze joustingowe są bardzo ekscytujące, a zwycięska dzielnica otrzymuje złotą lancę.

Giostra del Saracino w Arenzo była pierwotnie wyścigiem konnym organizowanym w czasach średniowiecznych. Miała na celu uhonorowanie zwycięstwa militarnego nad muzułmańskim wrogiem i była kontynuowana aż do XVII wieku. Do dziś jest to jeden z najbardziej oczekiwanych festiwali w mieście.

Bitwa między rycerzem a „niewiernym”

Giostra del Saracino, czyli „wzgórze jousting”, w Arezzo to park na wzgórzu i miejsce corocznego festiwalu jousting. Miasto ożywa dzięki żywej atmosferze, kolorowym flagom, transparentom i kostiumom. Każda dzielnica ma swoje kolory i świętuje swoich bohaterów. Impreza rozpoczyna się ogłoszeniem wyzwania przez Zwiastuna Miasta.

Saraceński Joust to starożytna gra rycerska, której początki sięgają średniowiecza. Pierwotnie były to ćwiczenia wojskowe. Stała się regularnym wydarzeniem w XVI i XVII wieku w Arezzo. Kontynuowana była w epoce nowożytnej i pełniła funkcję społeczną i religijną w mieście. Był również wielkim wydarzeniem dla ważnych władz i czynił święta cywilne bardziej uroczystymi.

Giostra del Saracino w Arenzo to mniej znany festiwal renesansowy, ale za to pełen przepychu i tradycji. To wydarzenie stanowi pomost między wiekami i kulturami. Żołnierz, który zjedzie z toru walki, może zostać zdyskwalifikowany. Jeśli lanca się złamie, może stracić całą rundę.

Męska maskarada we wczesnonowożytnych Włoszech często kojarzy męskość z ojcostwem. W niestabilnych reżimach dziedzicznych związek ten często znajduje odzwierciedlenie w zbroi, którą nosi książę. Zbroja dziedziczna często zawiera rozbudowane obrazy genealogiczne, które przedstawiają polityczną legitymację księcia jako nierozerwalnie związaną z jego płcią. W okresie Cinquecento praktyka wojskowa uległa zmianie, ponieważ udoskonalono techniki fortyfikacji i zwiększono wykorzystanie artylerii.

Wyniki joust

Giostra del Saracino w Arezze ożywia średniowieczną przeszłość dwa razy w roku, kiedy dzielnice rywalizują o złotą lancę. Ten barwny korowód 350 rycerzy i innych uczestników rozpoczyna się przy Duomo i obejmuje ceremonię błogosławieństwa. Joust polega na jeździe na koniu i strącaniu przeciwników, aby zdobyć złotą lancę.

Podczas Giostra, jeźdźcy z dzielnic całego Arezzo rzucają sobie wyzwanie, używając włóczni i tarczy. Procesja jest długa, a poprzedzają ją ewolucje machających flagami. Po paradzie następuje występ muzyków z Saracen Joust, którzy grają Hymn.

Giostra del Saracino to próba umiejętności i siły. Odbywa się co dwa lata i polega na walce dwóch par rycerzy. Każda para szarżuje na siebie, jednocześnie unikając bata Buratto. Zwycięzcą jest para z największą ilością punktów po zakończeniu szarży. Kolejność rycerzy ustalana jest w drodze losowania na tydzień przed imprezą.

Giostra del Saracino to średniowieczne wydarzenie, które odbywa się dwa razy do roku w Arezzo. Tradycja sięga 1300 roku i mówi się, że powstała w wyniku wypraw krzyżowych. Ten średniowieczny joust był kiedyś używany przez wojsko jako poligon.

Lokalizacja joust w Arezzo

Giostra del Saracino w Arezze to karnawał odbywający się co roku. Poprzedza go procesja przez historyczne centrum. Procesja rozpoczyna się od ewolucji machających flagą Arezzo, a po niej muzycy z Saracen Joust grają Hymn Saracena.

Giostra del Saracino to także święto jedzenia. Mieszkańcy świętują, organizując kolacje przebłagalne w noc poprzedzającą Giostra del Saracino. Serwują tradycyjne dania wraz z pomysłowymi reinterpretacjami tych potraw. Uroczystości są świętem dla całej rodziny i jest wiele atrakcji dla dzieci w każdym wieku.

Giostra del Saracino jest jednym z najważniejszych punktów corocznych festiwali renesansowych w Arezzo. Mieszkańcy miasta przebierają się w średniowieczne stroje i walczą o Złotą Lancę. W zawodach joustingowych znanych jako Giostra del Saracino, każdy kwartał ma ośmiu rycerzy i drewnianą lancę. Ich celem jest trafienie w Buratto i tarczę, która jest wystawiona na Piazza Grande. Zwycięskim kwartałem jest ten, który zdobędzie najwięcej punktów.

Giostra del Saracino to historyczna tradycja, która odbywa się dwa razy do roku w Arezzo. Impreza odbywa się dwa razy w roku, w trzecią sobotę czerwca i pierwszą niedzielę września. W niektórych latach obchodzona jest w pierwszą lub czwartą sobotę września.

Udział w joust

Jeśli jesteś w Arezzo w miesiącach letnich, weź udział w joust Giostra del Saracino, średniowiecznej imprezie, którą warto zobaczyć ze względu na jej widowiskowość. To starożytne święto polega na tym, że mieszkańcy przywdziewają zbroje i walczą na czas. Jest to również okazja do rozegrania na koniu długoletniej rywalizacji rodzinnej.

Oprócz walk, miasto Arezzo jest gospodarzem Muzykantów z Saracenów, upamiętnienia historycznego. Ten zespół muzyków, zwanych lucchi, towarzyszy całej procesji saraceńskich joust. Muzycy składają się z 43 osób, w tym chorążego, 11 bębnów, 27 klarnetów i lidera grupy.

Ta tradycja joustingu istnieje od wielu wieków, sięgając czasów wypraw krzyżowych. Średniowieczna wersja joustingu w Arezzo pochodzi z XVI wieku i została ożywiona w okresie baroku. Po 1810 roku zawody joustingowe zostały przerwane, ale zostały przywrócone w 1904 roku i stały się corocznym wydarzeniem. W tym okresie zawody stały się bardziej intensywne i konkurencyjne.

Zawody joustingowe są niebezpieczne. Celem zawodów jest trafienie Buratto (opancerzonego manekina) trzymającego tarczę punktową, unikając jednocześnie lancy i innych broni. Zwycięska drużyna otrzymuje Złotą Lancę.

Koszt joust

Giostra del Saracino to historyczna impreza rekonstrukcyjna w Arezzo we Włoszech, która celebruje rycerstwo i szkolenie wojskowe. Pochodzi z czasów średniowiecza i jest jednym z najbardziej znanych wydarzeń w regionie. Jest to żywe wydarzenie, które odbywa się dwa razy w roku, w przedostatnią sobotę czerwca i w pierwszą niedzielę września.

Giostra odbywa się na Piazza Grande w Arezzo. Przed rozpoczęciem walk, biskup miasta błogosławi jeźdźców. Następnie procesja wchodzi na plac Grande z fanfarami i trąbkami. Następnie jeźdźcy wbiegają na tor. Po każdej szarży rycerze muszą przedstawić się Jury, które składa się z prawdziwych sędziów z Arezzo ubranych w czerwone szaty i białe kapelusze.

Giostra del Saracino to rekonstrukcja historyczna, która odbywa się dwa razy w roku. Giostra odbywa się w pierwszą noc i drugą sobotę czerwca oraz w pierwszą niedzielę września w przypadku wersji dziennej. Przyciąga co roku miliony ludzi, z których wielu ubranych jest w średniowieczne stroje. Organizatorzy Giostra sponsorują również wydarzenia kulturalne oraz kolację propitiatową.

Podczas Giostra del Saracino widzowie mogą przeżyć średniowieczny joust. Jest to dwudniowe wydarzenie, podczas którego mężczyźni w rajtuzach i konie walczą o chwałę. Jest to piękny średniowieczny festiwal, który co roku ożywia Arezzo.

Podobne tematy