Plaże w Versilii

Jeśli chcesz się zrelaksować i odprężyć, wybierz się na piękne plaże Versilii. Od eleganckiego kurortu Viareggio po spokojne Lido di Camaiore, możesz wybrać jedną z wielu plaż. Możesz również odwiedzić urokliwe Forte dei Marmi i spróbować swoich sił w zakupach.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z latajacebalony.pl

Lido di Camaiore

Camaiore to miasto i gmina położone w środkowo-zachodnich Włoszech, pomiędzy Alpami Apuańskimi na wschodzie i równinami Versilia na zachodzie. Jest to popularne miejsce wypoczynku dla Włochów. Krajobraz miasta rozciąga się od wzgórz i gór po wybrzeże Versilii.

Miasto posiada uroczą nadmorską promenadę. Jest ona wyłożona restauracjami, hotelami i łaźniami. Rowery to doskonały sposób na poruszanie się po mieście. Jest to również dom dla cotygodniowego targu. Podczas wizyty w Lido di Camaiore, upewnij się, że sprawdzisz lokalną kuchnię.

To plażowe miasteczko jest idealne do wypoczynku. Lido di Camaiore jest domem dla 4 km piasku i znajduje się w pobliżu miast Viareggio i Pietrasanta. W mieście znajduje się również duży cotygodniowy targ oraz luna park dla najmłodszych w okresie letnim. W miasteczku znajduje się również uroczy kościółek.

Lido di Camaiore posiada wiele miejsc noclegowych, z których większość znajduje się tuż przy plaży. Jest tu kilka 3-4 gwiazdkowych hoteli i hoteli rodzinnych, a także duży wybór willi i apartamentów. Niektóre z mniejszych, prywatnych willi należą do lokalnych agencji i są prawie z drugiej ręki.

Lido di Camaiore jest idealnym miejscem na rodzinne wakacje. Travia, kolej, która łączyła ten obszar z resztą Versilii, została zbudowana w 1914 roku i rozebrana po drugiej wojnie światowej. Dziś jest połączona z Camaiore pieszo, rowerem lub samochodem.

Lido di Camaiore znajduje się zaledwie cztery i pół kilometra na północny zachód od miasta. W pobliżu znajduje się stacja kolejowa.

Marina di Pietrasanta

Marina di Pietrasanta jest kurortem plażowym w regionie Versilia we Włoszech. Ten nadmorski kurort ma długą historię i rozwinął się jako balnearium w 1800 roku. Obecnie jest to jeden z najbardziej ekskluzywnych ośrodków turystycznych w regionie i jest silnie uzależniony od turystyki.

Miasto może pochwalić się czterema kilometrami linii brzegowej. Połączone jest z gminą Pietrasanta, która od wieków była ważnym ośrodkiem wydobycia marmuru. W mieście znajduje się również ciekawe muzeum poświęcone rzeźbie marmurowej. Wzdłuż nabrzeża znajduje się kilka restauracji i barów. Jest ono znane z doskonałego życia nocnego.

Architektura miasta ewoluowała od stylów średniowiecznych do renesansowych. Marmo, które rosło w okolicy, wpłynęło na styl architektoniczny. Otrzymało status „Citta Nobile” za czasów panowania Leopolda II z Loreny. W 1572 roku miasto otrzymało nadmorską promenadę przed starożytnym zamkiem. Leopoldo II z Loreny nadał miastu tytuł „Citta Nobile” i otworzył Istituto Stagi, które obecnie stało się ważną atrakcją kulturalną i rekreacyjną. Miasto jest również domem dla wielu hoteli i innych opcji zakwaterowania.

Dojazd: Jeśli planujesz odwiedzić miasto samochodem, musisz kierować się na autostradę A12 Genova-Rosignano Marittimo i zjechać na drogę łączącą w kierunku Viareggio. Stamtąd należy jechać A12 w kierunku Genui, a następnie zjechać na zjeździe Versilia. Stamtąd znajdziesz Marina di Pietrasanta i obszar Versilia.

Miasto Pietrasanta znajduje się w północnej Toskanii, jest to comune w prowincji Lucca. Znajduje się na ostatnim podnóżu Alp Apuańskich. Od miasta Piza dzieli ją około 32 kilometrów. Miejska marina znajduje się zaledwie trzy kilometry od brzegu. Stamtąd znajdziesz urokliwy port miasta i chłodne lasy sosnowe.

Forte dei Marmi

Forte dei Marmi to nadmorskie miasteczko w Toskanii z pięknymi plażami i długim molo, które wychodzi na Morze Tyrreńskie. Miasto może się również pochwalić zapierającymi dech w piersiach widokami na Alpy Apuańskie. W centrum miasta znajduje się wiele rzeźb. Jedna z nich, Monumento ai Caduti, to pomnik wojenny wykonany z marmuru. Innym symbolem miasta jest Fort Lorenese, średniowieczny zamek.

Forte dei Marmi to piękne miasteczko położone na wybrzeżu Versilii. Posiada wyjątkową, pięciokilometrową plażę. Jest to idealne miejsce do wypoczynku i korzystania z morza bez tłumów. W mieście znajduje się również twierdza Wielkiego Księcia – Fortino.

Obszar Forte dei Marmi jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Toskanii. Znajduje się tu wiele wspaniałych balneari i bagnini. Wiele gwiazd i biznesmenów odwiedza ten obszar, aby cieszyć się plażą, która zapewnia wiele możliwości relaksu i przyjemności.

Forte dei Marmi leży w pobliżu fortu, który został zbudowany w XVIII wieku. Struktura ta została obecnie przekształcona w muzeum, Museo della Satira. Fort został pierwotnie zbudowany w celu ochrony marmurowego molo zamówionego przez Michała Anioła. Wykonany jest z białego marmuru karraryjskiego, który został wykorzystany do stworzenia jednych z najsłynniejszych rzeźb na świecie.

Forte dei Marmi położone jest nieco ponad godzinę jazdy od Florencji. Najbliższe lotnisko to Florencja Americo Vespucci, które znajduje się około 50 km lub 62 mile od Forte dei Marmi. Dojazd samochodem zajmie około trzech do czterech godzin.

Trasy przyrodnicze

Versilia to piękny region rozciągający się od morza do gór. Jego klimat jest przyjemny przez cały rok i jest tu wiele do zrobienia i zobaczenia. W regionie znajduje się wiele szlaków turystycznych i ścieżek przyrodniczych, gdzie można spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy szukasz spokojnego spaceru, czy wymagającej górskiej wędrówki, w tym regionie każdy znajdzie coś dla siebie.

Góry w regionie są doskonałym miejscem na wycieczki rowerowe. Duża sieć ścieżek rowerowych biegnie od Forte dei Marmi i Versilii, dzięki czemu jazda na rowerze z dziećmi jest doskonałą opcją. Na wzgórzach znajduje się również wiele szlaków turystycznych, które oferują spokojną jazdę podczas podziwiania zachwycających widoków okolicy.

W Parku Regionalnym Alp Apuańskich znajduje się kilka pięknych szlaków turystycznych. W Alpach znajdują się również prehistoryczne jaskinie i starożytne kamieniołomy marmuru. Znajduje się tu ponad osiemset szlaków pieszych i dziesiątki dróg wspinaczkowych, co sprawia, że jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcą odkrywać region na własną rękę.

Niezależnie od tego, czy szukasz spokojnego miejsca na spędzenie czasu, czy bardziej aktywnego zajęcia, region Versilia oferuje mnóstwo możliwości rekreacji na świeżym powietrzu. Region oferuje piękne krajobrazy, z lasami sosnowymi i licznymi ścieżkami przyrodniczymi. Oprócz wielu zajęć na świeżym powietrzu, istnieje wiele pięknych willi do zobaczenia, w tym Paolina i Bourbon. W okolicy znajduje się również wiele restauracji z owocami morza i księgarni. Jeśli szukasz romantycznego wypadu lub relaksującego wypadu, powinieneś sprawdzić miasto Viareggio.

W nadmorskich górach tego obszaru znajdują się Alpy Apuańskie, 30-milowy łańcuch szczytów, które wznoszą się od wybrzeża północnej Versilii. Najwyższy szczyt, Pania Della Croce, wznosi się na wysokość 1.858 metrów. Wiele szlaków turystycznych w regionie skupia się właśnie na tej górze. Szlaki te są dobrze oznakowane i nie wymagają żadnego sprzętu. Wymagają jednak pewnej podstawowej sprawności fizycznej.

Podobne tematy