Lipiec jest miesiącem muzyki w Toskanii

Jeśli szukasz wyjątkowych wakacji w Toskanii, rozważ udział w jednym z wielu festiwali muzycznych. Niezależnie od tego, czy szukasz najsłynniejszych muzyków jazzowych, czy po prostu wyjątkowego doświadczenia, znajdziesz je w Toskanii. Możesz złapać koncerty włoskich i międzynarodowych artystów w prowincji Siena, która ma długą tradycję goszczenia muzyków jazzowych.

Pistoia Blues Festival

Jeśli szukasz wspaniałej muzyki, to lipiec jest miesiącem, w którym warto odwiedzić Toskanię. Na letnich festiwalach w tym regionie występują artyści międzynarodowi i włoscy. Letni Festiwal w Lucca odbywa się od 29 czerwca do 27 lipca 2019 roku. W Torre del Lago, Festiwal Puccini oferuje możliwość usłyszenia oper kompozytora miasta. Inne festiwale obejmują Festiwal Raro w Arezzo i Pistoia Blues Festival.

Włoski region ma długą historię wykonawstwa i kompozycji, a tradycja ta jest celebrowana przez cały rok w licznych festiwalach i wydarzeniach. Niektóre z tych wydarzeń są formalne i zorganizowane, podczas gdy inne są bardziej spontaniczne. Region stał się domem dla wielu znanych artystów muzycznych, którzy przyjeżdżają na występy w okolicy.

Miesiąc lipiec przynosi do Toskanii żywą kulturę, z koncertami i tradycyjnymi wydarzeniami, takimi jak Palio w Sienie. Pogoda jest idealna do wypoczynku na plaży, zwiedzania gór lub uczestniczenia w lokalnych imprezach.

Firenze Rocks

Lipiec w Toskanii jest pełen muzyki, z licznymi festiwalami i występami odbywającymi się w całym regionie. Miłośnicy muzyki mogą wybrać się na koncert do Lucca lub na słynny Festival Dei Due Mondi w Spoleto, gdzie mogą posłuchać szerokiej gamy międzynarodowych i włoskich artystów. Jeśli szukasz bardziej kameralnego koncertu, możesz udać się do miasta Arezzo i sprawdzić Festiwal Raro. Podobnie Pistoia będzie gospodarzem renomowanego Pistoia Blues Festival.

Niezależnie od tego, czy wolisz klasykę, jazz, techno, czy klasykę, znajdzie się festiwal dla Ciebie. W Toskanii można znaleźć również Festiwale Jazzowe. Festiwale te odbywają się zazwyczaj w miejscu wpisanym na listę dziedzictwa UNESCO, gdzie można posłuchać dźwięków świata.

Festiwal w Pizie to kolejne wydarzenie, które możesz złapać w Toskanii w miesiącu lipcu. W tym mieście drużyna Calci rywalizuje w zawodach 3v3. Przegrany zostanie posypany mąką! Również w czerwcu kraj obchodzi Dzień Republiki, czyli dzień, w którym Włochy stały się Republiką. Wiele sklepów będzie zamkniętych, a zabytki będą miały ograniczone godziny pracy. Oprócz tych dużych festiwali, istnieją małe festiwale, które odbywają się w całym kraju. Te najbardziej rozbudowane odbywają się w Rzymie.

Festiwal Mercantia

Festiwal muzyczny w Versilii to wspaniały sposób na poznanie muzyki Toskanii i cieszenie się tradycyjnymi potrawami i historycznym urokiem regionu. Każdego lipca w tym regionie Włoch odbywa się seria koncertów celebrujących muzykę klasyczną. Festiwale muzyczne w Versilia prezentują najlepszych włoskich i międzynarodowych artystów i są doskonałym sposobem na poznanie lokalnej kultury.

Muzyka jest bardzo popularną formą sztuki w Toskanii, a w ciągu miesiąca można wziąć udział w wielu festiwalach. Letni Festiwal w Lucca, który odbywa się od 29 czerwca do 27 lipca 2019 roku, to fantastyczna okazja, aby złapać koncert międzynarodowego artysty. Kolejny wielki festiwal muzyczny odbywa się w Torre del Lago, na którym prezentowane są opery słynnego kompozytora z Lucca, Giacomo Pucciniego. Inne festiwale to Festiwal Raro w Arezzo i Pistoia Blues Festival.

Latem w Toskanii odbywa się kilka festiwali muzycznych, w tym Firenze Rocks, który jest największym festiwalem muzycznym w Toskanii. We Florencji impreza odbędzie się po raz czwarty w 2022 roku, a poprzednie edycje przyciągnęły tysiące fanów. Firenze Rocks oferuje ekscytujący skład międzynarodowych i lokalnych artystów. Można spodziewać się między innymi Red Hot Chili Peppers, Metalliki i ASAP Rocky.

Lucca Summer

Lipiec to miesiąc muzyki w Toskanii, miesiąc, który jest wypełniony festiwalami muzycznymi i koncertami. Od 30 czerwca do 19 lipca w kilku miastach można podziwiać koncerty muzyki klasycznej, jazzowej i operowej. W Perugii można wziąć udział w festiwalu jazzowym, a we Florencji w recitalu fortepianowym i musicalu poświęconym Via Francigena.

Lipiec jest najgorętszym miesiącem w Toskanii, z temperaturami sięgającymi nawet 35 stopni. W nocy temperatury spadają do komfortowych 18/21 stopni Celsjusza. Latem możesz wybrać się na plażę i wygrzewać się na słońcu. Jeśli wolisz góry, możesz wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę po okolicy. Długie letnie dni są idealne do zwiedzania i uczestniczenia w lokalnych imprezach.

Region Toskania jest domem dla bogatej tradycji muzycznej. Przez cały rok odbywa się tu wiele festiwali i imprez, które mają na celu uczczenie tego dziedzictwa. Kilka z tych wydarzeń jest oficjalnych i zorganizowanych, podczas gdy inne są spontaniczne. Niektóre z tych wydarzeń celebrują muzykę klasyczną i jazz, podczas gdy inne prezentują bluesa i muzykę ludową. Na tych imprezach występują światowej klasy wykonawcy i lokalni muzycy.

Średniowieczny Festiwal Monteriggioni

Monteriggioni jest portalem na wzgórzu do średniowiecznej Toskanii, uwiecznionym w Boskiej Komedii Dantego Alghieri. Miasto na wzgórzu istnieje od XIII wieku, a nieskazitelne wieże zdobią jego okrągłe mury. Turyści mogą zwiedzać miasto, podziwiać średniowieczne rekonstrukcje i wystawy sztuki oraz delektować się lokalną kuchnią.

Sceneria jest spektakularna. Jest wiele postaci w kostiumach, tworząc średniowieczną atmosferę. Monteriggioni Medieval Festival ożywia średniowieczną Toskanię, ze średniowiecznym jedzeniem, rzemiosłem, muzyką i kostiumami. Będziesz mógł również spróbować lokalnych serów, wina i słodyczy, a także kupić ręcznie wykonane książki i noże.

Średniowieczne miasto Monteriggioni jest idealnym miejscem na średniowieczny festiwal. Otacza je majestatyczna piazza i imponująca katedra. Miasto jest przyzwyczajone do turystyki i ma wiele ładnych sklepów sprzedających lokalne artefakty. Ceramika i skórzane torby są popularnymi pamiątkami. W mieście odbywa się również coroczny festiwal średniowieczny w lipcu.

Cerreto Guidi reenactment of life as it was in 1576

Wioska Cerreto Guidi znajduje się w wyniosłej pozycji na wzgórzu z widokiem na dolinę Arno w kierunku Pizy, w pobliżu Via Francigena. Uważa się, że wioska pochodzi z VIII wieku. Jej nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „cerreto” oznaczającego dąb. Dziś jest to osobliwa wioska z bogatymi uprawami oliwy z oliwek.

Cerreto Guidi jest również domem dla festiwalu Santa Liberata, który odbywa się tam od 1969 roku. Festiwal świętuje patrona wioski, Santa Liberata, i obejmuje tradycyjne gry i wyścigi sztafetowe. Impreza jest okazją do doświadczenia życia jak w XV wieku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o życiu w 1576 roku, Cerreto Guidi jest fascynującym miejscem do odwiedzenia. Znajdująca się w wiosce willa Medyceuszy była miejscem śmierci Izabeli w 1576 roku. Dziś turyści mogą zwiedzać zabytkową Willę Medyceuszy i zwiedzać miasto. Degustacje wina i wycieczki są również oferowane w pobliskich winnicach Poggiotondo.

Podobne tematy